Навчально-науковий тренінговий центр сімейної медицини та долікарської допомоги

Історія створення

Відповідно до наказу ДВНЗ „Ужгородський національний університет” від 23.01.2013 № 58/1/01-17 „Про створення центру” на ФПО УжНУ функціонує навчально-науковий тренінговий Центр сімейної медицини та долікарської допомоги (далі - ННТЦ СМДД) в складі з клінічною науково-дослідною тренінговою лабораторією сімейної медицини.

Мета створення

 Покращення якості надання медичної допомоги шляхом залученням працівників вищої школи до реорганізації первинної медико-санітарної допомоги (надалі – ПМСД) на засадах загальної практики - сімейної медицини (надалі – ЗПСМ), практичного навчання фахівців ЗПСМ, пошуку шляхів оптимізації розвитку сімейної медицини та впровадження доказового скринінгу, сучасних методів діагностики і лікування найчастіших захворювань в практику сімейного лікаря, згідно принципів доказової медицини, а також проведення наукових досліджень в галузі ПМСД.

Головним завданням Центру є організаційний супровід безперервного навчання лікарів загальної практики – сімейних лікарів та медичних сестер щодо надання первинної медичної допомоги на засадах доказової медицини та їх участь в процесі реформування медичної галузі, зокрема ПМСД.

Структурні підрозділи

У структурі ННТЦ СМДД сформовані наступні структурні підрозділи:

 1. Типова амбулаторія СМ (І поверх ФПО, вул. Собранецька 150), де облаштовано:
  • Кабінети сімейного лікаря;
  • Лабораторія, кабінет фізіотерапії та функціональної діагностики;
  • Блок здоров’я жінки та малої хірургії; оглядова кімната;
  • Маніпуляційна;
  • Стоматологічний блок.
 2. Тренінгово-навчальний блок, де облаштовано:
  • Кімната тренінгу практичних навичок;
  • Кабінет проведення телеконсультацій.
 • Науково-тренінгова лабораторія сімейної медицини – науковий підрозділ на базі типової амбулаторії сімейних лікарів у новому мікрорайоні м. Ужгорода (вул. Капушанська 161)

Напрямки роботи

НАВЧАЛЬНО-МЕТОДИЧНА РОБОТА:
"Тренінг лікарів"

Навчально-науковим тренінговим Центром сімейної медицини ФПО УжНУ здіснює безперервну професійну освіту сімейних лікарів у вигляді тренінгів в рамках короткочасних курсів інформації та стажування або переривчастих курсів тематичного удосконалення, передбачених Наказом МОЗУ «Про проведення атестації лікарів», Наказом №166 від 22.07.93 «Про подальше удосконалення системи післядипломної підготовки лікарів», «Положенням про післядипломну підготовку лікарів (провізорів)». Розробка і проведення семінарів-тренінгів в рамках навчального процесу для інтернів, курсантів ЗПСМ проводиться для практичного засвоєння та використання уніфікованих клін. протоколів МОЗУ в рамках лекційно-семінарських блоків-тренінгів.

Короткочасні курси інформації та стажування передбачають проведення кількагодинних тренінгів, з виїздом в районні центри ПМСД, при зборі необхідної кількості учасників (більше 20 осіб) з проведенням тренінгів лікарів за найбільш актуальними для тематиками. Другою формою навчання є проведення переривчастих курсів тематичного удосконалення протягом одного  дня у місяць загальною кількістю 5 днів з приїздом лікарів з районів на один день щомісяця для тематичного удосконалення.  Наприкінці навчання кожен учасник отримує посвідчення про проходження переривчастих курсів тематичного вдосконалення З цією метою проводиться набір групи кількістю 25-30 лікарів з районів, які один день на місяць протягом 5 місяців поспіль готові проходити вказані тренінги. 

 

 

 Тренінги в «польових умовах» - тренінги медичних працівників на робочому місці

Тренінги медсестер сімейного лікаря на робочому місці в оволодінні сучасними лабораторними та інструментальними методами та засвоєння знань та вмінь в умовах науково-тренінгової лабораторії Центру.

 

"Тренінги для населення"

Навчити врятувати життя, не розгубитися в екстремальних ситуаціях навчають школярів-старшокласників із Ужгородських шкіл на базі ННТЦ СМДД під час "Проведення тренінгів з основ реанімації для школярів старших класів м. Ужгорода". Тренінги долікарської допомоги для учнів старших класів з основ реанімації були розроблені з залученням викладачів ФПО, лікарів-інтернів ЗПСМ та за участі мас-медіа.Ідея озброїти учнів старших класів саме такими медичними знаннями – не випадкова. 

У планах ННТЦ СМДД продовжити такі навчання школярів та студентів та організація шкіл для пацієнтів різного профілю.Також опанувати абетку першої невідкладної допомоги пропонують і більш старшим слухачам.

ЛІКУВАЛЬНА РОБОТА:

Співробітник факультету післядипломної освіти та до університетської підготовки працюють сімейними лікарями та лікарями поліклінічного профілю на базі КНП «Ужгородська районна клінічна лікарня Ужгородської районної ради Закарпатської області»

НАУКОВА РОБОТА проводиться в напрямку вивчення можливостей доказового скринінгу найчастіших превентивних хвороб в ПМСД. За результатами діяльності Центру опубліковано монографію «Азбука доказового скринінгу та профілактики в практиці сімейного лікаря», ряд наукових статей та методичних рекомендації, зокрема, інформаційний лист «6 кроків статинотерапії в практиці СЛ». На базі науково-тренінгової лабораторії апробовано та впроваджено в практику закладів ПМСД міста ряд новітніх методів скринінгової діагностики (міні експрес-лабораторія, УЗ денситометрія). Інтерни  кафедри терапії та сімейної медицини активно залучаються в наукову діяльність Центру.

Дата оновлення сторінки: 09.11.2022