Кафедра громадського здоров’я
З вересня 2019 року кафедру очолює к.мед.н., доц. Сухан В.С.
Основним контингентом слухачів кафедри стали працівники управлінь охорони здоров'я державних обласної, районних і міських адміністрацій, керівники закладів охорони здоров′я області всіх форм власності, лікарі-методисти та лікарі-інтерни.
Навчальна робота кафедри проводиться у двох напрямках:
- Післядипломна підготовка, що включає навчання лікарів-інтернів, провізорів, стоматологів та курсантів;
- Додипломна підготовка, що передбачає навчання студентів з дисципліни «Цивільний захист».
Педагогічний процес на кафедрі проводиться на базі факультету післядипломної освіти та доуніверситетської підготовки УжНУ.
Навчання на кафедрі проводиться згідно типових програм та навчальних планів:
- Передатестаційних циклів для керівників органів та установ охорони здоров’я зі спеціальності “Організація та управління охороною здоров’я”;
- Спеціалізації зі спеціальності “Організація та управління охороною здоров’я”;
- Тематичного удосконалення за напрямками:
- «Менеджмент в ОЗ та психологічні аспекти управління»
- «Актуальні проблеми викладання профільних фундаментальних та клінічних дисциплін», для викладачів УжНУ
- «Автономізація закладів охорони здоров’я»
- «Психологічні аспекти підготовки у вищій медичній освіті», для викладачів ВМНЗ I-II рівнів акредитації
- «Діагностика станів сп’яніння»
- «Економіко-правові засади діяльності закладів охорони здоров’я в умовах реформування галузі»
- «Сучасні підходи до забезпечення якості медичної допомоги»
- Навчання інтернів-провізорів з циклу “Організація, управління та економіка фармації”;
- Навчання інтернів-стоматологів з циклу “Менеджмент в стоматології”;
- «Цивільний захист».
З початку існування кафедри на ній проводяться курси спеціалізації та передатестаційні цикли для керівників органів та закладів охорони здоров'я зі спеціальності "Організація та управління охороною здоров'я"; цикли тематичного удосконалення за напрямками: "Менеджмент в охороні здоров’я та психологічні аспекти управління"; "Інформаційне забезпечення управління. Медична статистика"; "Медичне право"; "Менеджмент в стоматології"; «Управління якістю медичної допомоги».
Протягом 2008-2019 навчальних років успішно пройшли післядипломну підготовку 1896 курсантів, що вирішило проблему акредитації та ліцензування в Закарпатській області.
Крім того проводиться навчання лікарів-інтернів всіх спеціальностей на циклі "Менеджмент в охороні здоров'я"; інтернів-провізорів на циклі "Організація, управління та економіка фармації"; інтернів-стоматологів на циклі "Менеджмент у стоматології" та підготовка студентів всіх факультетів з цивільної оборони.
З часом перелік контингентів курсантів та предметів викладання розширювався. Так, з 2016 року на кафедрі запроваджені цикли тематичного удосконалення для викладачів УжНУ та викладачів медичних коледжів на яких навчалося 175 спеціалістів.
Працівники кафедри тісно співпрацюють з Департаментом охорони здоров'я Закарпатської обласної державної адміністрації. Сумісна робота здійснюється в напрямках:
- організації підготовки та перепідготовки лікарів-управлінців;
- надання організаційно-методичної допомоги органам і закладам охорони здоров'я в частині удосконалення управління системою охорони здоров'я в умовах наростаючих ринкових відносин (управлінське консультування):
- підготовки до державної акредитації закладів охорони здоров’я та їх автономізації.
Співробітники кафедри вивчають детермінанти здоров'я, проводить оцінку та моніторинг здоров'я громади, проводить заходи з формування відповідального ставлення до особистого здоров’я, а також вивчають потреби у підготовці кадрів, розвитку системи та інформаційного забезпечення тощо.
Співробітники кафедри проводять активну наукову роботу. Ними підготовлено та видано 8 монографій, 12 методичних рекомендацій, 127 наукових статтей, які надруковані в фахових та закордонних журналах. Під керівництвом вчених кафедри підготовлено та захищено 5 докторських на 7 кандидатських дисертацій. Співробітники кафедри приймають активну участь в міжнародних та національних наукових конференціях.
Основними навчально - методичними посібниками підготовленими співробітниками кафедри є «Показники здоров’я населення та їх використання в управлінні охороною здоров’я», «Основи менеджменту в охороні здоров’я», «Культура управління як складова частина менеджменту в системі охорони здоров’я», «Актуальність цивільного захисту в сучасних умовах». Співробітники кафедри прийняли участь у розробці організаційного керівництва затвердженого МОЗ України з Організації роботи закладу охорони здоров’я в умовах надзвичайних ситуацій різного характеру.
Основними напрямками наукової діяльності кафедри являються вивчення та аналіз стану громадського здоров’я населення Закарпатської області під дією техногенного впливу та природних катаклізмів; удосконалення управління закладами охорони здоров’я в умовах їх реформування; забезпечення якості та наступності медичної допомоги на різних рівнях її надання; обґрунтування засад профілактичної роботи первинної медико-санітарної допомоги в умовах впровадження сімейної медицини.
У навчальному процесі кафедри застосовують мультимедійні електронні засоби, крім того, широко використовується навчально-методичне забезпечення у вигляді науково-методичних посібників, комплексу текстової, графічної та відеоінформації з багатьох тем для проведення лекцій, семінарів, практичних.
Відповідальний за інформацію: Сухан Вікторія Семенівна, Дата оновлення сторінки: 16.11.2022