Семестрове навчання та спільні програми

Градець Кралів університет (Чеська Республіка)

Градець Кралів університет – це державний вищий навчальний заклад в Чеській Республіці. Даний університет є науковою установою, яка пропонує студентам участь у грантових програмах та стипендіях. Завдяки міжнародній співпраці із університетам у понад 60 країнах Північної та Південної Америки, Африки, Азії та Європи, студенти можуть отримати цінний професійний та життєвий досвід під час навчання та стажування за кордоном.

Тісна співпраця між ДВНЗ «Ужгородський національний університет» та Градець Краловим університетом розпочалась у 2020 році. Згідно з угодою про співпрацю, студенти УжНУ мають можливість отримати стипендії для семестрового навчання в даному університеті. На навчання запрошуються студенти наступних спеціальностей: Археологія, Історія, Філософія, Політологія, Соціальна робота, Соціологія, Міжнародні відносини (та наближені спеціальності).

Дедлайн подачі заявки для участі у стипендійному відборі на семестрове навчання 2021-2022 (зимовий семестр) – 15.03.2021 р.

 

 

Академія Поморська в Слупську (м. Слупськ, Польща)

Поморська Академія в Слупську – сучасний державний європейський університет з досвідченим науково-педагогічним колективом.

Між Ужгородським національним університетом і Поморською Академією в м. Слупськ 20 червня 2014 року укладено договір  про співпрацю, який надає можливість студентам УжНУ паралельно навчатися та здобувати освіту у державному польському вищому навчальному закладі.

Студенти різних спеціальностей УжНУ мають можливість:

 • Безкоштовно навчатися протягом одного семестру в Поморській Академії;
 • Навчатися за магістерськими програмами в Поморській Академії на основі отриманого диплома бакалавра в УжНУ.
 • Брати участь в європейських грантових програмах, що реалізовуватимуться вузами партнерами.

Наш університет надаватиме максимальну візову підтримку і всіляко сприятиме студентам у отриманні базових знань польської мови.

Деталі навчання в Поморській Академії можна знайти тут.

 

 

Пряшівський університет у Пряшеві (Словацька республіка)

Пряшівський університет – це класичний словацький університет, який поєднує давні традиції та сучасні стандарти європейської освіти.

Співпраця між УжНУ та Пряшівським університетом триває уже багато років. У лютому 2014 року відбулося перепідписання домовленостей між партнерами, за якими студенти словацької філології УжНУ мають змогу здійснювати семестрове навчання, проходити ознайомчо-навчальну та переддипломну практику в   словацькому університеті. Загалом, за останній навчальний рік близько 25 студентів нашого закладу навчалися та проходили практику у Пряшівському університеті.

 

Університет Л’Аквіла

Університет Л’Аквіла – громадський університет, розташований в м. Л’Аквіла (Італія). Був заснований в 1964 році (хоча його історія починається в 1596 році).

Університет налічує 7 факультетів, які пропонують підготовку за освітніми рівнями бакалавр, магістр та аспірант у галузі біотехнології, математики, інформатики, економіки, інженерії, педагогіки, медицини, психології та ін. 

У 2022 р. Ужгородський національний університет та Університет Л’Аквіла розпочали тісну співпрацю в рамках магістерської програми Mathematics for Real World Applications (RealMaths). Завдяки цій програмі студенти факультету математики та цифрових технологій мають змогу одночасно навчатись в двох університетах.

Умови участі у програмі:

 • дана програма співпраці розроблена для магістрів спеціальностей «Прикладна математика» та «Системний аналіз»
 • навчання проводитиметься за наступною схемою: перший та третій семестр навчання проводитиметься в УжНУ, а другий та четвертий – в італійському виші.
 • мовою навчання в Італії буде англійська, тому претенденти на навчання за даною програмою повинні володіти англійською мовою на рівні не нижчому за В2.

За деталями участі у програмі звертайтесь до заступника координатора  pavlo.mulesa@uzhnu.edu.ua

 

Тренчинський університет Олександра Дубчека в Тренчині (Словацька Республіка)

Тренчинський університет Олександра Дубчека в Тренчині (Словацька Республіка) – молодий державний університет, який динамічно розвивається і забезпечує високоякісну підготовку у багатьох галузях знань. Навчання здійснюється за програмами трьох рівнів вищої освіти – бакалавр, магістр, доктор наук. 

Ужгородський національний університет у червні 2022 року уклав Договір про два дипломи з Тренчинським університетом Олександра Дубчека в Тренчині, за яким студенти УжНУ, які вступили у магістратуру з політології отримують можливість одночасно навчатися у магістратурі з політології словацького партнера. Цьому сприяють схожі навчальні плани обидвох програм, у фокусі яких функціонування політичних інститутів у країнах Центральної Європи, а також процеси євроінтеграції.

Магістри-політологи УжНУ отримали можливість щодо:

 • безкоштовного навчання упродовж одного року у Словаччині;
 • визнання у Словацькій Республіці диплому бакалавра та кредитів і результатів навчання, здобутих упродовж першого року навчання в магістратурі з політології в УжНУ;
 • участі в програмах академічної мобільності, зокрема Еразмус +, що пропонуються для студентів словацького університету;
 • обрання мови навчання у Тренчині – словацької чи англійської;
 • отримання двох дипломів про здобуття освітнього ступеню «Магістр» - Ужгородського національного університету та Тренчинського університету імені Олександра Дубчека (Словацька Республіка).

За додатковою інформацією звертається за електронною адресою myroslava.lendel@uzhnu.edu.ua до координатора програми Мирослави Лендьел

 

Відповідальний за інформацію: Свєженцева Оксана Іванівна