Центр міждисциплінарних наукових досліджень

Сучасні виклики процесу розвитку науки в Україні та адаптація до сучасних потреб на ринку праці, викликає потребу в організації та сприянні налагодженню сучасних інтердисциплінарних, трансдисциплінарних, міжгалузевих наукових досліджень. Ідея втілювати наукові дослідження та залучати науковців і студентів у міждисциплінарні, міжнародні проєкти екологічного, соціального, політичного, культурного та інших спрямувань виникла у доцента кафедри екології та охорони навколишнього середовища, на той час, хімічного факультету Делеган С.В., як результат стажування в рамках проєкту Польсько-Українського академічного форуму «Інноваційний університет і лідерство. Фаза V: Інтердисциплінарність та міжгалузевість і стратегії розвитку університету».

 

Урочисте відкриття «Центру міждисциплінарних наукових досліджень УжНУ» відбулося 29.09.2020 року в готельно-ресторанному комплексі «Зінедін». На захід завітали: президент Міжнародного фонду досліджень освітньої політики, к.іст. наук, проф. Фініков Т.В.; радник Голови обласної ради Закарпатської області – Білак О.П.; тодішній проректор з наукової роботи ДВНЗ «УжНУ», д. фіз.-мат.н., проф. Студеняк І.П.; декан хімічного факультету (тепер Навчально науковий інститут хімії та екології) ДВНЗ «УжНУ» - д.х.н., проф. Лендєл В.Г.; начальник Департаменту екології та природніх ресурсів Закарпатської ОДА – Шпонтак Ю.М.; заступник начальника Басейнового управління річки Тиса – Осійський Е.Й.; Сліпухіна І. А., д.пед.н., проф., провідний науковий співробітник відділу створення навчально-тематичних систем знань Національного центру "Мала академія наук України"; Кравчук Н.Я., д.екон.н., проф. Західноукраїнського національного університету; Яцишин Т.М., к.т.н., доц. кафедри екології Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу; професорсько-викладацький склад ДВНЗ «УжНУ», представники громадських організацій та бізнесу. Крім того, за допомогою відео-зв’язку до презентації долучилась депутатка Верховної Ради України Юлія Овчинникова зі словами підтримки ідеї створення «Центру міждисциплінарних наукових досліджень УжНУ».

 

В рамках реалізації проекту, за підтримки спонсорів було отримано фінансування для оснащення «Центру міждисциплінарних наукових досліджень УжНУ» на базі Навчально наукового інституту хімії та екології.