Кафедра нейрореабілітації із курсами медичної психології, пульмонології та фтизіатрії

Кафедра нейрореабілітації із курсами медичної психології, пульмонології та фтизіатрії створена в 2016 році, шляхом передачі курсів неврології, психіатрії та медичної психології із кафедри терапії та сімейної медицини на кафедру пульмонології, фтизіатрії та фізіотерапії. Попередня реорганізація кафедри проведена у 2013 році шляхом об’єднання кафедри фізіотерапії, медичної реабілітації та курортології із кафедрою пульмонології та фтизіатрії з курсами інфекційних хвороб та дерматовенерології.

Кафедра містить сім основних курсів: «неврології», «нейрохірургії», «психіатрії»,  «пульмонології та фтизіатрії», «інфекційних хвороб», «дерматовенерології», «фізіотерапії, медичної реабілітації та курортології».

Комплексна тема кафедри: “Особливості клініко-патогенетичних механізмів відновлення функції нервової системи після травматичних, інфекційних та судинних уражень на тлі захворювань інших систем”. Крім того, розроблено напрямки дослідження з навчально-методичної, науково-дослідницької, організаційно-методичної та виховної роботи за темою „Відновлювальне лікування хворих із захворюваннями внутрішніх органів, опорно-рухового апарату, нервової системи та оздоровлення вагітних”.

Робота кафедри спрямована на післядипломну підготовку: лікарів-інтернів, тематичне удосконалення лікарів-неврологів, психіатрів, пульмонологів, фтизіатрів, інфекціоністів, дерматовенерологів, лікарів-фізіотерапевтів та лікарів лікувальної фізкультури та спортивної медицини, а також первинну підготовку (спеціалізацію) лікарів із цих дисциплін. Кафедра працює на базах  КНП «Закарпатська обласна клінічна лікарня ім. А.Новака» ЗОР, КНП «Обласний клінічний центр нейрохірургії та неврології» ЗОР, КНП «Закарпатський обласний медичний центр психічного здоров’я та медицини залежностей» ЗОР, КНП «Центральна міська клінічна лікарня» УМР, КНП «Обласний клінічний фтизіопульмонологічний лікувально-діагностичний центр» ЗОР,  КНП «Обласна клінічна інфекційна лікарня» ЗОР, КНП «Обласний медичний клінічний шкірно-венерологічний центр» ЗОР, ДУНПМЦ «Реабілітація» МОЗ України, КНП "Центр спортивної медицини, санології та фізичної реабілітації" ЗОР та клінічного санаторію «Карпати». Працівники кафедри беруть активну участь у науково-практичних конференціях, наукових товариствах та щомісячних семінарах з практикуючими лікарями.

 

 

 

Відповідальний за інформацію: Пулик Олександр Романович
Дата оновлення сторінки: 29.11.2022