Кафедра терапії та сімейної медицини

Працівниками кафедри терапії та сімейної медицини виконується наукова робота за темою: «Оптимізація профілактики і лікування ожиріння та цукрового діабету за Helicobacter pylori асоційованих захворювань», № держ. реєстрації 0115U003904. Науковий керівник доктор медичних наук, професор Чопей І.В.

За останні 3 роки співробітниками кафедри опубліковано понад 100 наукових робіт, серед них 15 навчально-методичних посібників, підручників.

На кафедрі захищені кандидатські дисертації: доцент Ілько А.В., доцент Плоскіна В.Ю., доцент Колесник П.О., доцент Рубцова Є.І, доцент Фейса С.В., доцент Гойдаш І.М., доц. Чубірко К.І., ас. Албок Є.Й., доц. Мигович І.І., доц. Михалко Я.О. ас. Тернущак Т.М., доц. Братасюк А.М. Проф. Пулик О.Р. захистив докторську дисертацію у 2015 р.

Виконуються наступні кандидатські дисертації: ас. Гечко М.М., ас. Дебрецені К.О., ас. Івачевська В.В.

Міжнародне співробітництво кафедри протягом багатьох років здійснюється в кількох напрямках:

  • наукове співробітництво в рамках міжуніверситетських угод;
  • участь у міжнародних конференціях, семінарах;
  • стажування, наукова робота викладачів, науковців кафедри за кордоном та стажування, наукова робота іноземців на кафедрі; 
  • міжнародне визнання викладачів, науковців, студентів кафедри.

Кафедра має творчі зв’язки із закордонними вищими навчальними закладами та науковими організаціями. Ведеться робота згідно договорів про співпрацю з Дебреценським медичним університетом (Угорщина), Сілезькою медичною академією (Польща), Магдебурзьким університетом (Німеччина).

З березня 2016 р. відновлено роботу спеціалізованої вченої ради для захисту кандидатських та докторських дисертацій зі спеціальностей 14.01.02 «Внутрішні хвороби» та 14.01.38 «Загальна практика – сімейна медицина».

Д.мед.н., проф. кафедри терапії та сімейної медицини Чопей Іван Васильович є членом спеціалізованої вченої ради Д 26.613.06 при Національній медичній академії післядипломної освіти імені П.Л. Шупика, та приймає активну участь у її роботі.

Проф. Чопей Іван Васильович є членом редакційної колегії журналів «Сімейна медицина» та «Україна. Здоров’я нації», членом редакційної ради журналу «Львівський клінічний вісник», членом редакційної ради журналу «Wiadomości Lekarskie» Польського лікарського товариства.

Працівники кафедри є виконавцями клінічних досліджень з пульмонології (ас. Дебрецені К.О.), гастроентерології (ас. Дебрецені К.О., Варваринець А.В.), кардіології (ас. Івачевська В.В.), ревматології (Михалко Я.О., Дебрецені К.О.).

Троє викладачів кафедри - доцент Гойдаш І.М., асистенти Чопей К.І. та Ніколайчук М.В. у 2009 році нагороджені «Премією Верховної Ради України найталановитішим молодим вченим у галузі фундаментальних і прикладних досліджень та науково-технічних розробок».

На виставці «Сучасна освіта в Україні – 2010», яку проводить Міністерство освіти і науки, члени кафедри, які представляли університет, отримали срібну медаль в номінації «Післядипломна освіта – крок в майбутнє» щодо впровадження новітніх технологій, а саме – створення платформи дистанційного навчання.

У вересні 2015 р. в м. Рим (Італія) рроф. І.В. Чопей взяв участь у конференції  по питанню сучасного лікування пацієнтів з важкою бронхіальною астмою. Проф. І.В. Чопей та ас. Дебрецені К.О. пройшли стажування з питань сучасного лікування НВК у листопаді 2015 р. у м. Київ. Доц. Колесник П.О. та доц. Михалко Я.О. проходили тренінг під егідою фонду «Відродження» в м. Ірпінь з питань «Паліативна допомога в ПМСД. Ведення хронічного больового синдрому. Призначення прекурсорів і опіоїдів». Доц. Рубцова Є.І. брала участь у виконанні індивідуального гранту Domus Угорської Академії Наук по темі дослідження «Вивчення клінічних особливостей порушень психомоторного розвитку дітей, народжених з гіпоксично-ішемічними ураженнями центральної нервової системи». Доц. Фейса С.В. в липні 2015 року пройшла 1-місячне підвищення кваліфікації на факультеті післядипломної освіти Університету Коменського в Братиславі (Словаччина).

Відповідальний за інформацію: к.мед.н, доцент Чубірко Ксенія Іванівна
Дата оновлення сторінки: 19.11.2022