Новини

20.01.2023
463

«Горизонт Європа»: про можливості Програми ЄС для науковців йшла мова в УжНУ

«Горизонт Європа»: про можливості Програми ЄС для науковців йшла мова в УжНУ

 У п'ятницю, 20 січня, відбулася зустріч науковців, представників фізичного, біологічного факультетів, навчально-наукового інституту хімії та екології УжНУ, науково-дослідної частини та відділу міжнародних зв'язків університету щодо можливостей Рамкової програми Європейського Союзу з досліджень та інновацій «Горизонт Європа». 

На початку зустрічі проректор із наукової роботи УжНУ Іван Миронюк привітав присутніх та зазначив: “У перспективі бюджетне фінансування, як фундаментальних, так і прикладних досліджень буде скорочуватися. Єдиний вихід із цієї ситуації - переймати практику, за якою працюють світові університети, а це передусім робота через грантові конкурси. Наразі програма “Горизонт” - ймовірно найпотужніший конкурс для науковців”. 

Іван Миронюк розповів, що є сприяння з боку Єврокомісії щодо включення українських університетів до європейських наукових консорціумів. Україна практично у всі наукові проєкти введена повноцінним учасником, а не асоційованим членом. Тому українські науковці мають можливість працювати із дуже потужним ресурсом із залучення інвестицій у науку.

Розповідаючи про особливість програми “Горизонт Європа”  проректор Мирослава Лендьел зазначила: “У нас є можливість разом, об’єднавши міжнародний і науковий блоки університету, пришвидшити, зробити ривок у майбутнє щодо наших наукових досліджень. Ми розуміємо, що основний попит на наукові дослідження є на глобальному рівні а точніше на міждержавному рівні. Цього року відкривається багато конкурсів у програмі “Горизонт Європа”, і цим фактором варто скористатися”. 

Далі на зустрічі розглянули практичну частину роботи в рамках програми “Горизонт”.  Доктор біологічних наук, професор, завідувач кафедри клініко-лабораторної діагностики та фармакології Надія Бойко розповіла про особливості програм “Горизонт Європа”, специфіку підготовки грантової заявки.

Варто зазначити, що Рамкова програма з досліджень та інновацій «Горизонт Європа» – це семирічна програма Європейського Союзу (ЄС) із бюджетом близько 95,5 млрд євро. Програма сприяє міжнародній співпраці та посилює вплив досліджень та інновацій у підтримці та реалізації політики ЄС для розв’язання глобальних проблем нового десятиліття.

Інформаційно-видавничий центрКатегорії: