23.08.2018

Міжнародна асоціація випускників зібрала ветеранів – творців історії УжНУ – у переддень свята Незалежності України

Президент і члени правління Міжнародної асоціації випускників УжНУ зустрілися з ветеранами університету 22 серпня. Чи не вперше за круглим столом зібралися десятеро почесних науковців, педагогів, громадських діячів, які були творцями історії УжНУ, віддали університету кращі роки свого життя, а то й провели у ньому все життя. Говорили про сучасний університет, можливості дальшого розвитку вишу й подавали ідеї гуртування випускників університету, чимало з яких були їхніми вихованцями.

Модерував зустріч голова комітету старійшин Міжнародної асоціації випускників, голова ради ветеранів, кандидат історичних наук Іван Чаварга. Напередодні Дня Незалежності до УжНУ завітали: подружжя Ганичів – доктор медичних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України, директор НДІ фітотерапії УжНУ Оксана Ганич і доктор медичних наук, професор Михайло Ганич; кандидат медичних наук, народний депутат України другого скликання, заслужений лікар України, голова Закарпатської крайової організації політичних в’язнів і репресованих, почесний громадянин Ужгорода Іван Коршинський; доктор філологічних наук, професор, директор Центру гунгарології УжНУ Петро Лизанець; доктор фізико-математичних наук, професор, завідувач кафедри диференціальних рівнянь та математичної фізики УжНУ Василь Маринець; кандидат медичних наук, заслужений лікар України Дезидерій Петнегазі; кандидат філологічних наук, фольклорист, краєзнавець і літературознавець Іван Сенько; доктор медичних наук, професор Михайло Фатула; доктор фізико-математичних наук, професор, відмінник освіти України, лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки, академік Академії наук вищої освіти України Людвик Шимон.

На початку зустрічі ректор УжНУ, президент асоціації Володимир Смоланка вручив Іванові Чаварзі подяку за працю на благо університету, після чого розповів присутнім про успіхи УжНУ й виклики, які постають перед університетом. Це, зокрема, конкуренція з майже 300 українськими університетами та закордонними вишами, зміна принципів фінансування університетів, коли обсяги залежатимуть від здобутків (а одним із показників, на які особливо зважатимуть, буде позиція в міжнародних рейтингах), загальне зниження рівня середньої освіти, наслідком чого є низькі показники ЗНО, тощо.

Детальніше на сайті Медіацентру.