04.12.2023

Кубкові здобутки пауерліфтерів УжНУ

У прикарпатському місті Коломия пройшов кубок України з класичного пауерліфтингу серед чоловіків і жінок, у якому взяли участь представники 20-ти регіонів країни. У складі збірної команди Закарпаття на цих змаганнях виступали троє спортсменів з УжНУ.

Студентка-магістрантка факультету здоров’я та фізичного виховання  Наталія Мага успішно виконала всі свої вісім підходів до штанги й перемогла у ваговій категорії до 57 кг з сумою триборства 401 кг, що на 21 кг вище за норматив майстра спорту міжнародного класу за новою класифікацією. У ході виступу 22-річна спортсменка встановила рекорд України у присіданні серед дорослих – 161 кг, що є вже її четвертим вищим досягненням країни у цьому році. До того ж наша студентка стала срібною призеркою в абсолютному заліку серед спортсменок усіх вагових категорій, поступившись переможниці лише кількома сотими балу. Загалом за підсумками спортивного сезону Наталка виборола 18 нагород  різного гатунку чемпіонатів та кубку України, чемпіонатів Європи та світу.

У ваговій категорії до 47 кг чудово виступила дебютанка всеукраїнських змагань, 5-курсниця медичного факультету Богдана Семенова, котра також здобуває другу вищу освіту на факультеті здоров’я та фізичного виховання (заочна форма навчання). З сумою триборства 260 кг, що вище за норматив кандидата у майстри спорту, вона стала срібною призеркою кубку України.

Завдяки успішному виступу наших студенток спортивний клуб ДВНЗ «УжНУ» посів перше місце у жіночій командній першості серед спортклубів областей.

У змаганнях серед чоловіків за крок до п’єдесталу  пошани завершив свій виступ завідувач кафедри туристичної інфраструктури та готельно-ресторанного господарства, професор Роман Корсак, котрий з сумою триборства 650 кг посів четверте місце у ваговій категорії понад 120 кг.

За підсумками кубку України Наталія Мага здобула право взяти участь у чемпіонатах Європи та світу 2024 року серед дорослих, які пройдуть у Хорватії та Литві відповідно.

Андрій Федорішко, заслужений працівник фізичної культури і спорту України