Новини

06.02.2023
485

Відійшов у вічність Віталій Петрович Єпішев

Відійшов у вічність Віталій Петрович Єпішев

З глибоким сумом повідомляємо, що 4 лютого перестало битися серце нашого колеги, наукового керівника Лабораторії космічних досліджень Ужгородського національного університету, доцента кафедри оптики, кандидата фізико-математичних наук Віталія Петровича Єпішева.

Віталій Петрович народився 2 серпня 1946 року. У 1964-1969 рр. навчався на фізичному факультеті Ужгородського держуніверситету по закінченні якого був направлений в Лабораторію космічних досліджень університету на посаду інженера. Закінчивши аспірантуру у 1985 році захистив кандидатську дисертацію. З 1986 року працював на посаді старшого наукового співробітника Лабораторії, а з другої половини 2002 року - її науковим керівником.

Віталій Петрович присвятив власну професійну кар’єру астрономії. У своїй науковій діяльності всебічно розвивав напрямок фотометричних досліджень штучних об’єктів, які літають в ближньому навколоземному просторі. Особливо його цікавила проблема вивчення динаміки штучних супутників Землі по інформації залученій із записів їх кривих блиску. Його наукові здобутки неодноразово доповідалися на конференціях та висвітлені в більш ніж 100 публікаціях в різних наукових видань.

Як умілий педагог Віталій Петрович забезпечував читання загальних курсів з астрономії на фізичному та географічному факультетах. Під його керівництвом написано чимало курсових та дипломних студентських проектів. Він регулярно виступав з науково популярними доповідями на обласному телебаченні, друкувався в ЗМІ, вів роботу в Малій Академії наук, брав активну участь у роботі міських, обласних та республіканських олімпіад з астрономічного напрямку.

Віталій Петрович був висококваліфікованим спеціалістом, хорошим колегою та толерантною людиною. Колектив Лабораторії космічних досліджень та співробітники фізичного факультету висловлюють глибоке співчуття родині з приводу важкої втрати.

 

Категорії: