Новини

14.04.2021
1061

Від абітурієнта – до магістра. Які враження від навчання в УжНУ студентів філологічного факультету – першокурсника й випускниці

Від абітурієнта – до магістра.
Які враження від навчання в УжНУ студентів філологічного факультету – першокурсника й випускниці

Відкриваєш перелік спеціальностей – і розбігаються очі? УжНУ підготував серію публікацій для абітурієнтів про студентів. Наші першокурсники та випускники різних факультетів розповідатимуть про своє навчання, вибір і переваги обраного підрозділу. Перший факультет – філологічний. Тут готують фахівців україністів, словакістів, богемістів, слов’янознавців, а також журналістів і піарників. Чому їм подобається чи не подобається в УжНУ?

 

Студент першого курсу відділення журналістики Мирослав Лисович: 

Чому обрали для навчання саме УжНУ?

УжНУ обрав, бо тут навчається багато друзів. Саме вони й порекомендували цей виш як один із кращих університетів Закарпаття. Я розумів, що хочу стати журналістом і впливати на громадську думку. З дитинства мріяв бути у вирі подій, які щоденно змінюють світ, мріяв працювати на телебаченні й стати прикладом наслідування для молоді.

Чи виправдалися перші очікування від навчання? Все так, як уявлялося?

Насправді враження не зовсім виправдали очікування. Але пов’язано це з карантином. Зовсім не так уявляв здобуття освіти тут, але в будь-якому разі навчання в УжНУ не може бути не цікавим. Навіть у Google Meet цікаво вчитися.

Яким одним словом охарактеризували б навчальний процес і чому?

Більше схиляюся до слова «цікаво». Чому? Вчитися в університеті – це цікава пригода, під час якої постійно трапляється щось захопливе. Цікаві факти, повчальні лекції, змістовні семінари – усе це насправді цікаво.

Чи порекомендували би навчання в УжНУ кращому другу \ подрузі?

Так, звісно, порекомендував би. На філологічному факультеті сподобається кожному. Викладачі, дисципліни, навіть сама атмосфера цього факультету вразить кожного студента.

 

Випускниця магістратури відділення української мови та літератури Зоряна Гаєвська:

Чому обрали для навчання саме УжНУ?

Чому обрала навчання в магістратурі УжНУ? Найперше, мабуть, тому, що не хотіла залишати вже згуртований колектив. Якби вступала в інший ЗВО, то довелося би покинути всіх знайомих, друзів, а саме цього хотілось уникнути. Та й рівень навчання в університеті високий, що ж іще потрібно? А спеціальність «Філологія. Українська мова і література» обрала, бо вона співзвучна з тим, з чим хочу пов’язати життя.

Яким одним словом охарактеризували б навчальний процес і чому?

Одним словом, напевно, не вийде. Змістовно, цікаво, просто і водночас складно. Змістовно, бо дізналася багато нового. Цікаво, тому що студентське життя іншим бути й не може. Складно – а як освіта може даватися легко?

Які плани після випуску у плані професійного майбутнього?

У професійному майбутньому планую й надалі розвиватися як спеціаліст та працювати у видавничій сфері.

Чи порекомендували би навчання в УжНУ кращому другу \ подрузі?

Звичайно, рекомендую. Але маю пораду для абітурієнтів. Не йдіть вчитись тільки тому, що так роблять всі, за інерцією. З’ясуйте, що вам подобається, і розвивайтеся в цій сфері. Важливо робити те, що подобається.

 

Медіацентр УжНУ

Категорії: