Новини

29.04.2022
885

УжНУ покращив свої позиції у рейтингу University Impact Rankings 2022 від Times Higher Education

УжНУ покращив свої позиції у рейтингу University Impact Rankings 2022 від Times Higher Education

 Нещодавно впливове британське агентство та видання Times Higher Education оприлюднило рейтинг University Impact Rankings 2022. Його метою є аналіз впливу вищої освіти на розвиток суспільства та досягнення цілей сталого розвитку ООН. Рейтинг враховує досягнення університетів у виконанні кожної із 17 цілей, а також формує загальний список University Impact Rankings. У рейтингу присутні 1406 університетів зі 106 країн, і серед них лише 26 університетів з України.

Ужгородський національний університет суттєво покращив свої позиції в рейтингу і зараз займає 801–1000 позицію та має 50.9 балів. До порівняння, у 2021 році університет мав позицію 1001+ та 36.4 бали загального рейтингу.  Таким чином, УжНУ обіймає чільне 3-7 місце серед українських вишів.

За окремими цілями сталого розвитку УжНУ взагалі увійшов у перелік 20-40 % кращих університетів світу, зокрема:  

  • Мир та справедливість - 201-300 позиція серед 1406 університетів
  • Міцне здоров’я та благополуччя  - відповідно 401 – 600 позиція

Методологія рейтингу The University Impact Rankings базується на аналізі діяльності університетів щодо досягнення цілей сталого розвитку, зокрема аналізуються та вимірюються наукові дослідження у сфері сталого розвитку, соціально орієнтовані програми вишів, вплив університету на суспільство, управління ресурсами, партнерство тощо. Ці ініціативи, практики та передовий досвід вимагають оприлюднення, документального підтвердження та оцінюються за набором певних критеріїв.

Як зазначають організатори, рейтинг впливу є дуже популярним, вагомим та динамічними, оскільки все більше провідних університетів демонструють свої зусилля у досягненні цілей сталого розвитку, запроваджуючи нові чіткі політики або надаючи докази свого прогресу.

 

 

Інформаційно-видавничий центр

 

Категорії: