Новини

28.10.2022
1147

Творити науку стає в рази легше: розповідаємо про головні нововведення для науковців УжНУ

Творити науку стає в рази легше: розповідаємо про головні нововведення для науковців УжНУ

 За кожною втіленою в життя науковою ідеєю стоїть титанічна робота. І складається вона далеко не тільки з наукової і дослідницької діяльності. Це також і пошук партнерів, проведення експертиз, оформлення проєктних заявок, технічної документації, звітності та багато іншого. Щоб зробити шлях до реалізації наукового проєкту більш легким, для вчених Ужгородського національного університету було прийнято низку дуже важливих оновлень. Тепер дослідник зможе більше уваги приділити своїм розробкам, поки всю перераховану вище роботу виконають для нього професіонали. 

Насамперед розповімо про нововведений Реєстр науковців-дослідників. До речі, якщо інформації про вас там поки немає, то саме час сформувати своє портфоліо - з цим вам також допоможуть. Для чого було створено цей реєстр? У сучасній науці як ніколи спостерігається тенденція до міждисциплінарності. Щоб створити інноваційний науковий проєкт, до прикладу, фізику, може знадобитися допомога хіміка чи біолога. І, щоб знайти найбільш фахового в цьому питанні та зацікавленого партнера, досліднику з УжНУ достатньо буде заглянути в реєстр науковців-дослідників на сайті. Тут всі вчені ужнівської родини, які вже створили свої профілі, зведені за галузями науки в кластери, окремо виділені молоді вчені. Про кожного дослідника можна прочитати всю необхідну інформацію: науковий ступінь, сферу наукових інтересів, напрям та предмет наукових досліджень, досвід проєктної діяльності, участь в наукових дослідженнях, виконання наукових грантів, рівень володіння іноземними мовами та інші важливі деталі для сумісної роботи. 

Про це розповідає ідейний натхненник оновлень,  проректор з наукової роботи Іван Миронюк: “В усьому світі  спостерігається тенденція формування наукових досліджень на  міждисциплінарних платформах. Як фундаментальні, так і  прикладні дослідження. Є багато науковців, які мають ідеї з  хорошими перспективами, проте їм не вистачає для цього  потрібного “гвинтика” з іншої галузі наук, якого також цікавить ця  сфера наукових інтересів для створення спільної дослідницької  групи. А наукових грантів та конкурсів зараз дуже велика  кількість. Наші працівники довго розмірковували над тим, яким  чином нам налагодити ефективний діалог та співпрацю між  вченими УжНУ. І у висновку ми прийшли до рішення створення  реєстру науковців, які поділені на кластери для полегшеного  пошуку потенційних партнерів-дослідників. У наших планах також є переклад всіх профілів на англійську мову, для того, щоб науковці теж могли шукати співробітництво з іноземними колегами”.

Ще одним не менш важливим оновленням  є Маршрут науковця. Це система, яка виконає для вченого практично всю організаційну роботу для його наукового дослідження. “Це наш перший крок до нового бачення наукових підрозділів в Ужгородському університеті, - зазначає Іван Миронюк, - ми вирішили і прийняли відповідні Положення, що Науково-дослідна частина, Наукова бібліотека та інші підрозділи стають більш сервісними. Ці підрозділи будуть допомагати науковцям для їхньої самореалізації. Дослідника може зупинити небажання або невміння, наприклад, заповнити всю необхідну документацію, щоб податися на грант чи міжнародний конкурс. Зараз все, що необхідно робити вченому - це займатися науковою діяльністю і звернутись до нас зі своєю ідеєю”. 

 

Тож першим кроком для науковця УжНУ, який має наукову ідею і прагне її реалізувати, є подача заявки на проведення експертизи наукового дослідження з метою перевірки наукової ідеї на новизну, визначення конкурентоспроможності і практичної цінності, перевірки за змістовними і формальними показниками. В цій заявці необхідно  коротко описати свою ідею. Після того, як ваша заявка пройде перевірку, вам допоможуть працівники різних підрозділів УжНУ. Зокрема, підбиратимуть для вашого дослідження партнерів серед вітчизняних установ та міжнародних інституцій, допоможуть із захистом інтелектуальної власності, оформлятимуть аплікаційні форми проєктних заявок, супроводжуватимуть звітність за проєктом (грантом) та виконання технічної документації готової наукової продукції ТОВ “Науковий парк УжНУ”. Також зможуть допомогти з рекламою, маркетингом та просуванням готової продукції, укладанням ліцензійним договорів. У той час, сам науковець Ужгородського національного університету зможе зосередитись на якісному виконанні своєї  наукової діяльності.

 

 

Ганна Фельцан,

Інформаційно-видавничий центр

 

Категорії: