Новини

15.04.2021
604

Студентка факультету здоров'я та фізичного виховання УжНУ стала віце-чемпіонкою України з пауерліфтингу

Протягом тижня у місті Хмельницькому проходили чемпіонати України з пауерліфтингу з жиму лежачи й класичного жиму лежачи серед спортсменів усіх вікових груп, у яких у складі збірної команди Закарпаття взяли участь троє представників спортивного клубу УжНУ.

Серед юніорок (U 23) вагової категорії до 69 кг запекла боротьба за медалі у класичному жимі лежачи йшла до останнього підходу і у ній справжнім турнірним бійцем показала себе дебютантка всеукраїнського помосту, студентка факультету здоров’я та фізичного виховання УжНУ Едіта Ковач. Вже у першій спробі вона підняла 67,5 кг і забезпечила собі бронзову медаль. У другому підході їй не вдалося підкорити 72,5 кг, але у третьому завершальному вона таки справилась з цією вагою і посіла друге місце, відірвавшись від найближчої переслідувачки на 5 кг. До речі, з цим результатом вона могла б бути срібною призеркою і серед жінок.

Колишня випускниця цього ж факультету, найтитулованіша закарпатська пауерліфтерка майстер спорту України міжнародного класу Єлізавета Рижак, котра після 3-річної перерви повернулась на всеукраїнський поміст, взяла участь в обох чемпіонатах.  У класичному жимі лежачи вона з результатом 70 кг посіла третє місце серед жінок у ваговій категорії до 52 кг, а у жимі лежачи зробила «бронзовий» дубль, піднявши 97,5 кг.

У змаганнях з класичного жиму лежачи серед чоловіків віце-чемпіоном країни у ваговій категорії до 83 кг з результатом 192,5 кг, що за новою класифікацією дорівнює нормативу майстра спорту міжнародного класу, УжНУ Олександр Шляхта, котрий також представляє спортивний клуб УжНУ.  Усі троє призерів тренуються під керівництвом старшого викладача кафедри фізичного виховання Андрія Федорішка.

Зараз Едіта Ковач готується до чемпіонату України з класичного пауерліфтингу серед студентів ЗВО, який пройде у травні у прикарпатському місті Коломия.