30.03.2024

Стартова зустріч проєкту RE-DIRECTION визначає курс на розвиток вищої освіти (Тбілісі, Грузія)

У період з 19 по 21 березня 2024 року  декан факультету історії та міжнародних відносин доц. Андрейко В.І. та доцентка кафедри міжнародних студій та суспільних комунікацій, директорка Центру сталого розвитку УжНУ Мелеганич Г.І., учасники робочої групи від ДВНЗ «Ужгородський національний університет»  перебували у Грузії в рамках програми Erasmus+ КА2 за проєктом ERASMUS-EDU-2023-CBHE-STRAND-2 «Переосмислення вищої освіти в цифровому контексті та впровадження спільної інклюзивної та зеленої структури на основі найкращих практик та політичних рекомендацій ЄС» (RE-DIRECTION).

Інноваційний проєкт RE-DIRECTION, який співфінансується ЄС і підтримується консорціумом міжнародних партнерів, розпочав свою стартову зустріч з 19 по 21 березня 2024 року. Ця амбітна ініціатива під егідою програми Erasmus+ спрямована на революціонізацію цифрового ландшафту вищої освіти в Україні та Грузії.

Проєкт із загальним грантом 719 984 євро об’єднує 13 університетів, два міністерства та одну міжнародну консалтингову компанію у спільних зусиллях, спрямованих на зміни та приведення вищої освіти у відповідність до сучасних цифрових структур, сталих практик і вимог ринку праці.

Церемонія відкриття проєкту в Грузинському Міжнародному Університеті (ГМУ) задала бадьорий тон триденній програмі, насиченій спільними обговореннями, стратегічним плануванням і культурним обміном. Зустріч розпочалася з офіційного привітання, пізнавального візиту до приймаючого університету та захоплюючих заходів, спрямованих на розвиток командного духу та взаєморозуміння між різними зацікавленими сторонами проєкту.

В перший день були представлені докладні виступи провідних вчених, таких як ректор і канцлер ГМУ, після чого відбулася захоплююча презентація про досвід студентів у закладі. Координатор проекту з Karlshochschule і BK Consult GmbH сприяли обговоренню та огляду проєкту, цілей і створенню надійного плану забезпечення ризиків і якості.

Наступні дні були присвячені вивченню детальних робочих пакетів, відвідуванню Міністерства освіти Грузії та роботі з основними компонентами проєкту, такими як розробка навчальних програм і заходи щодо сталого розвитку. Кожна сесія, ретельно викладена в порядку денному, була спрямована на створення комплексної методологічної основи, яка матиме вирішальне значення для успіху проєкту.

Зустріч завершилася візитом до Кавказького університету та підсумковим обговоренням, яке підтвердило відданість консорціуму реалізації запланованих результатів проєкту.  RE-DIRECTION починає свій шлях із чіткою траєкторією сприяння розвитку інклюзивної, інноваційної та сталої практики вищої освіти.

Дізнайтеся більше про трансформаційний потенціал RE-DIRECTION на www.re-direction.org.