Новини

31.10.2022
253

Міжнародний міждисциплінарний семінар «Покращення стійкості навколишнього середовища: досвід УжНУ»

Міжнародний міждисциплінарний семінар «Покращення стійкості навколишнього середовища: досвід УжНУ»

Жовтень щедрий на події. В цьому місяці відзначають низку цікавих днів: Всесвітній день природного середовища,  Всесвітній день захисту тварин, Міжнародний день ненасильства, Міжнародний день енергозбереження, Весвітній день посадки, Міжнародний день дій на захист клімату, День Організації Об’єднаних Націй. У зв’язку з цим в Ужгородському національному університеті для розширення кругозору студентів було проведено цікавий онлайн-захід Міжнародний міждисциплінарний семінар «Покращення стійкості навколишнього середовища: досвід УжНУ». Робочими мовами заходу були українська та англійська. Семінар ініціювали та провели Ганна Ігорівна Мелеганич, канд. політичних наук, доцент кафедри міжнародних студій та суспільних комунікацій, директорка Центру сталого розвитку при УжНУ та старша викладачка кафедри англійської філології Антоніна Михайлівна Булина, яка нині координує та втілює два проєкти, пов’язані зі стратегією інтернаціоналізації УжНУ .

Г. І. Мелеганич виступила з темою “Концепція сталого розвитку, її впровадження в УжНУ”. Вона  доступно окреслила теоретичне підґрунтя та практичну реалізацію концепції, зокрема, через проєкти, які імплементуються в УжНУ, до яких залучені не лише викладачі, але й студентство.

А. М. Булина взяла слово з доповіддю на тему “Екокритичний вимір у літературознавчій науці”. Вона розповіла про походження екокритики (“зелені студії”) та сам термін, хвилі екокритики та її типи. 

Гостем заходу став італієць Андреа Марое (науковий директор-агроном), який очолює Фундацію дерев-велетнів (Giant Trees Foundation).  Він розповів про місію організації, її діяльність та тих, хто там працює, а також, що їх пов’язує із Закарпаттям. Giant Trees Foundation ставить за мету вдосконалити знання про старовинні дерева і ліси  та сприяти їх збереженню по всьому світу.

Мали нагоду відвідати семінар студенти трьох факультетів: студенти факультету історії та міжнародних відносин та студенти факультету іноземної філології, філологічного факультету. 

Ділимося відгуками студентів:

Ірина Козоровська, 1й курс, факультет історії та міжнародних відносин: “Щиро вдячна за такий актуальний, змістовний та інформативний семінар. Залишилося багато позитивних вражень. Всі виступаючі говорили з неабияким натхненням і бажанням бути корисними. Велика подяка за подаровану можливість. З нетерпінням чекаю ще більше таких зустрічей”.

Євгенія Чонка, 4й курс, філологічний  факультет: “Семінар був дуже цікавим. Тема серйозна і на часі, адже зачіпає не тільки певні регіони якоїсь країни, а весь світ. Також хочу висловити Андреа подяку за те, що він з самого початку попередив, що говорить англійською не дуже добре, та я маю зазначити – йому вдалося донести найважливіше про діяльність організації, яку він очолює”.

Роксолана Гонак, 1й курс, факультет іноземної філології: “На семінарі я дізналася багато нового. Сподіваюся, що вам вдасться організувати більше подій на кшталт цієї.”

Зараз важливо шукати точки перетину, особливо в академічному просторі. Радіємо, що завдяки нашій співпраці й, відповідно, крізь призму міжнародних відносин та філології вдалося розглянути заявлену тему. Саме такий шлях уможливлює вирішення того, з чим важко справитися спеціалісту одного напрямку, а це, в свою чергу, сприяє кращому розумінню один одного на локальному, національному та глобальному рівнях. 

 

Категорії: