Новини

09.04.2025
620

Про євроінтеграцію України дискутували з експертами-політологами з Університету імені Петра Андрея в Яссах (Румунія) на факультеті суспільних наук УжНУ

Про євроінтеграцію України дискутували з експертами-політологами з Університету імені Петра Андрея в Яссах (Румунія) на факультеті суспільних наук УжНУ

У межах робочого візиту для налагодження співробітництва, делегація з Університету імені Петра Андрея в Яссах (Румунія) провела для студентів та викладачів факультету суспільних наук воркшоп. Ключові теми заходу — євроінтеграція України та добросусідство між Румунією та Україною. Відкрила захід проректорка УжНУ, докторка політичних наук Мирослава Лендьел: «Сьогодні, завдяки старанням наших шановних гостей з Університету імені Петра Андрея, ми маємо нагоду поміркувати над нашим євроінтеграційним майбутнім, а також почути думки про важливий досвід, який отримала Румунія під час свого входження до Євросоюзу».

Крістіан Боканчу, професор та начальник відділу забезпечення якості Університету імені Петра Андрея, зазначив: «Нам дуже приємно знаходитися в Ужгородському національному університеті. І ми би хотіли обмінятися думками про ситуації, в яких знаходяться наші країни, а особливо, щодо євроінтеграційних процесів України. Передусім, хочеться підкреслити, Румунія є поруч з Україною у її війні з ворогом та входженням до Євросоюзу. Також наші взаємини можуть стати в нагоді під час процесів в освіті та науці, повʼязаних з євроінтеграцією України».

«Першочерговою метою приїзду є підписання договору про співпрацю між нашими університетами, а також визначення майбутніх спільних кроків. Під час сьогоднішнього воркшопу хотілось би обговорити з вами — що чекає на Україну після війни і як складуться відносини України з країнами Євросоюзу. Ця тема є близькою для Румунії і ми б хотіли поділитися з вами проблемами, з якими зіштовхувалася наша країна. Звісно, наш шлях відрізнявся, адже ми входили в Євросоюз у мирні часи. Також хочу представити вам наше видання — політологічний журнал “Polis”, до нього відкритий доступ у мережі, тож з ним за бажанням може ознайомитись кожен” – наголосив Сорін Боканчу, профессор та проректор Університету імені Петра Андрея.

Після виступів розпочалась цікава дискусія між експертами та викладачами й студентами ФСН. Зокрема, питання стосувались теперішньої  політичної ситуації в Румунії, ролі комуністичного минулого, російських впливів, праворадикальних рухів в Європі, ставлення до національних меншин в європейських країнах, відносин Румунії зі своїми сусідами тощо. 

Ганна Фельцан, 

Інформаційно-видавничий центр

Категорії: