Новини

02.02.2023
673

Відкриту лекцію про міжнародну співпрацю Пряшівського самоврядного краю провів доктор філософії Міхал Цірнер (Словаччина)

Відкриту лекцію про міжнародну співпрацю Пряшівського самоврядного краю провів доктор філософії Міхал Цірнер (Словаччина)

У четвер, 2 лютого в УжНУ відбулася відкрита лекція доктора філософії Міхала Цірнера про міжнародну співпрацю Пряшівського самоврядного краю, асистувала та забезпечувала переклад для студентів доцент Пряшівського університету Наталія Марадик. На лекції були присутні студенти та викладачі кафедри політології і державного управління УжНУ.

«Пряшівський самоврядний край межує із Україною та Польщею, саме ці країни  основними партнерами у транскордонному співробітництві краю. Лекція буде цікава не тільки для студентів, але й для викладачів, оскільки ми плануємо запровадити дзеркальні курси між Пряшівським університетом та УжНУ з наступного року.  Також лекція буде присвячена органам державного управління в Пряшівському самоврядному краї, які співпрацюють з державними органами в Закарпатті, передусім Закарпатською ОДА та органами місцевого самоврядування» - розповів Міхал Цірнер.

В ході лекції Міхал Цірнер розповів про особливості функціонування регіональних органів влади в Пряшівському самоврядному краї, їхню структуру та функції, зосередившись передусім на міжнародному напрямку їх діяльності.

Проректор із науково-педагогічної роботи Мирослава Лендьел зазначила: «Це була дуже практична лекція, адже  ми розуміємо на яку модель ми можемо орієнтуватися у нашому русі до ЄС. Сьогодні разом із президентом Єврокомісії Урсулою фон дер Ляєн до Києва прибули 15 членів Європейської комісії для консультацій з українським урядом. Таким чином, починається практична робота щодо наближення України до стандартів європейської політики. Тому для нас важливим є орієнтація на досвід Словацької республіки, яка є близькою для нас, і цілком можливо, що ця модель буде реалізовуватися в Україні».

Лекція відбулася в рамках візиту словацьких колег Міхала Цірнера та Наталії Марадик, під час якого відбулися зустрічі зі студентами та викладачами кафедри політології і державного управління та йшла мова про запровадження інтегрованого курсу «Студії кордону» для студентів різних спеціальностей.

 

 

Інформаційно-видавничий центр

Категорії: