Освіта для відбудови України та євроінтеграції: Інженерно-технічний факультет УжНУ
Ми продовжуємо розповідати абітурієнтам про можливості навчання в УжНУ. У цьому матеріалі ми познайомимо вас із інженерно-технічним факультетом університету. Його випускники, кваліфіковані інженери, архітектори високо цінуються на ринку праці, а популярність інженерної освіти в Україні дедалі більше зростає. Детальніше про навчання на факультеті та подальше працевлаштування розповідає декан факультету, кандидат технічних наук Йолана Голик.
Які новації у навчанні на факультеті впроваджені у 2024 році?
Якщо торкатися теми новацій, то в нас є чимало таких предметів, які потребують переосмислення щороку, адже технології йдуть вперед дуже стрімкими темпами. Тому ми додаємо у свої лекції, елементи роботи з новітніми технологіями. До прикладу, у будівництві - це будівельні комп’ютерні системи моделювання, інформаційне моделювання будівель. На підприємства машинобудування чи приладобудування, на виробництва поступає новітнє устаткування, в роботодавців є потреба, щоб спеціаліст, який піде до них на роботу добре володів новими технологіями. До нас звертається дуже багато роботодавців у пошуках інженерів, вони повідомляють, яке в них є сучасне устаткування, і які вимоги вони мають до інженерів. Ось, до прикладу, вже два роки поспіль ми вводимо в робочі програми курсів вивчення комп’ютерних технологій на професійному інженерному програмному забезпеченні. Наприклад, вже з другого курсу студенти на спеціальності «будівництво та цивільна інженерія», вчаться виконувати свої проекти за допомогою комп’ютерних програм. І ми бачимо, що в студентів є бажання виконувати практичні завдання і курсові проєкти за допомогою сучасного програмного забезпечення.
Де мають можливість працевлаштування ваші випускники?
Наразі в Україні, Закарпатті величезна потреба в інженерах. В мене є дуже багато візиток представників фірм і організацій, які потребують наших спеціалістів. Цьогоріч дуже багато потрібно механіків, спеціалістів з автоматизації освітня програма - технологія машинобудування і автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології. Ці спеціалісти вкрай необхідні для заводів, релокованих підприємств, ми спостерігаємо брак вільних фахівців у цій сфері. Наші студенти вже на 4 курсі мають місце роботи, в той же час встигають успішно навчатися в університеті. Тому, якщо людина хоче вчитися і працювати – вона справляється, в неї є внутрішня мотивація, наші студенти знають, що вони хочуть, а це запорука успіху.
Є попит на всі спеціальності на нашому факультеті, випускники спеціальності «комп’ютерні системи та мережі» працевлаштовані в ІТ-сфері, спеціальності «будівництво та цивільна інженерія» - в галузі будівництва. В Закарпатті в Ужгороді зокрема ми спостерігаємо значне зростання обсягів будівництва, а відтак, є попит на наших фахівців.
В нас на факультеті люблять студентів, всі викладачі високопрофесійні, ми вчимо студентів мисленню інженера. Тому інженер будь-якої спеціальності може перекваліфікуватися в іншу інженерну спеціальність. Ми маємо яскраве студентське життя, є чимало стипендій та значне держзамовлення. Держава підтримує інженерні спеціальності, розуміючи, що ці фахівці є дуже потрібними тепер, у військовий час, а також і потім, в час відбудови економіки та інфраструктури.
Інженерно-технічний факультет проводить набір бакалаврів та магістрів на п’ять важливих для економіки регіону спеціальностей:
123 Комп’ютерна інженерія (освітня програма - Комп’ютерні системи та мережі);
131 Прикладна механіка (освітня програма - Технологія машинобудування);
151 Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології (освітня програма - Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології);
171 Електроніка (освітня програма - Електронні системи);
192 Будівництво та цивільна інженерія (освітня програма - Міське будівництво та господарство).
Олексій Шафраньош
Інформаційно-видавничий центр