Новини

06.06.2023
1915

Науковці створили «Каталог інноваційних розробок» Ужгородського національного університету

Науковці створили «Каталог інноваційних розробок» Ужгородського національного університету

"Каталог інноваційних розробок" Ужгородського національного університету створений із метою популяризації  результатів наукових досягнень і буде цікавим, як  керівникам державних і приватних підприємств та організацій виробничого профілю, так і очільникам об’єднаних територіальних громад, органам місцевого самоврядування, які прагнуть розробляти та реалізовувати інноваційні проєкти та шукають надійних професійних партнерів. Інформація про наукові розробки та пропозиції в каталозі систематизована відповідно до кластерів програми Європейського Союзу з досліджень та інновацій “Horizon Europe”. По кожній розробці є інформація про її призначення, переваги, сферу застосування, затребуваність на ринку, стан готовності до впровадження тощо. Він може стати «візитівкою» університету, розкриваючи його потенціал та здатність генерувати інновації.

 

Структура "Каталогу інноваційних розробок" Ужгородського національного університету.

Інформація в каталозі систематизована відповідно до кластерів програми Європейського Союзу з досліджень та інновацій “Horizon Europe”. В даному виданні представлено  18 інноваційних  розробок Ужгородського національного університету. Зокрема, до кластера “Цифрові технології, промисловість” включено наступні інноваційні проєкти:

-   Система телеметрії для пожежників з елементами доповненої реальності;

- Термо-сольвато-галохромні хемосенсори на основі 4-гідроксистирилових барвників для мультифункціонального використання;

- Програма  ідентифікації  військовослужбовців  та осіб, постраждалих  у результаті  воєнних дій.

 

-  Нові конденсовані гетероциклічні катіони як проти-іони електродо-активних речовин електрохімічних сенсорів;

-   Нові  ультрафіолетові  випромінювачі і методи  синтезу  наноструктур;

-   Нові  речовини  як  високоефективні  бактерицидні і  фунгіцидні  засоби;

-   Полігон для проведення комплексних навчань з багаторівневого захисту від кібератак;

-   Електронний розклад;

-   Матеріали  для  високоефективних  твердоелектролітичних  джерел  енергії.

Кластер “Здоров’я” включає в себе:

-  “BioMe”.

 

-   “MetaDERM”;

-   Нові персоніфіковані підходи до діагностики та  лікування судинних захворювань;

- Взаємозв‘язок між показниками  компонентного складу тіла та функціонального стану автономної нервової системи;

-   Пристрій для діагностики викривлення хребта;

-  Композиції речовин рослинного походження з антимікробними властивостями та гігієнічно-профілактичні засоби для ротової порожнини на їх основі.

А в кластері “Харчування, біоекономіка, природні ресурси, сільське господарство та навколишнє середовище” представлені наступні проєкти:

-  Функціональні продукти харчування для спеціальних медичних цілей;

- Методика визначення бору у винах з використанням нового тетрафторборат селективного сенсора;

-  Адсорбенти, створені на основі відходів агро- та харчової промисловості.

 

 

Як «Каталог інноваційних розробок» може стати інструментом виходу на ринок

Каталог може стати ефективним інструментом  у складному процесі виходу на ринок, сприяючи просуванню та комерціалізації нових інноваційних продуктів і послуг для залучення нових партнерів, спонсорів та інвесторів. Він дозволить зацікавленим сторонам ознайомитися з інноваційними розробками університету та виявити потенціал співпраці, тобто створити потрібний контакт «розробник -   партнер/інвестор», також забезпечить широку доступність інформації про наявні інноваційні рішення, що дозволить здійснювати цілеспрямовану комунікацію та встановлювати перспективні партнерства.

Каталог може допомагати у процесі трансферу технологій.  УжНУ має на меті використовувати його для пропозиції технологій та інноваційних розробок підприємствам та організаціям, які мають потенціал для їх впровадження та комерціалізації.

Крім того, він збільшить видимість та привабливість наших інноваційних продуктів для потенційних споживачів, а також надасть інформацію про впроваджені технології, вироби та послуги, дозволяючи залучити нових клієнтів та розширити ринкові можливості. Отже, каталог інноваційних розробок є потужним інструментом для просування та впровадження на ринок інноваційних продуктів.

 

Як популяризувати каталог

 «Каталог інноваційних розробок» вже доступний на  веб-сайті Ужгородського національного університету, а також на сторінці науково-дослідної частини у соціальній мережі Facebook. Сподіваємость, що це забезпечить широкий доступ до інформації для потенційних замовників і партнерів. Крім того, ми плануємо активно рекламувати його на різних виставках, наукових конференціях та інших заходах, що дозволить привернути увагу до наших інноваційних розробок. Таким чином, наш каталог буде ефективним інструментом для знаходження замовників і партнерів, які зацікавлені у співпраці з університетом та використанні наших інноваційних рішень. Каталог створить платформу для ефективного зв'язку, що сприятиме укладанню угод та розширенню мережі партнерів.

Також  працюємо над англомовною версієюкаталогу. Основна мета якої полягатиме в тому, щоб залучити ширшу аудиторію та привернути увагу міжнародних партнерів, інвесторів, дослідників та студентів, які зацікавлені в співпраці та використанні наукових досягнень університету. Вона також сприятиме обміну знаннями та технологіями, сприяючи розвитку інтернаціонального наукового співтовариства. Англомовна версія каталогу також буде розміщена на веб-сайті університету.

Варто зауважити, що каталог буде постійно поповнюватись новими інноваційними розробками. Тому повідомляємо про те, що хто бажає інформувати про свої наукові здобутки, просимо надсилати інформацію на електронну адресу науково-дослідної частини.

 

Як «Каталог інноваційних розробок» буде сприяти впровадженню наукових досягнень у практику

Каталог наукових розробок виконує ключову роль у впровадженні наукових досягнень у практику через свою функцію інформаційної платформи. Він забезпечує доступ до детальної інформації про наукові розробки, їхні особливості та потенційні сфери застосування. Це дозволяє зацікавленим особам, включаючи бізнес-середовище і громадськість, ознайомитися з інноваціями та оцінити їхню цінність для практичного використання. Каталог створює ефективний механізм комунікації між науковою спільнотою і потенційними користувачами, сприяючи впровадженню наукових досягнень у реальну практику.

Сподіваємося, що ознайомлення з результатами наукової діяльності вчених університету, висвітлених у каталозі, сприятиме ефективній співпраці науки з підприємствами та організаціями регіону.

 

Катерина Ковальчук

начальник Науково-дослідної частини УжНУ

Категорії: