03.03.2022

Більше 6 тисяч студентів-іноземців змогли за допомогою УжНУ повернутися додому

Ужгородський національний університет активно працює над поверненням іноземних студентів до своїх країн. Загалом, за останні дні, транзитом через Закарпаття і Угорщину змогли виїхати більше 6 тисяч студентів-іноземців, які навчаються в Україні.  В цьому контексті вкрай цинічно звучать брехливі тези російської пропаганди щодо того, що в Україні створюються штучні перепони поверненню іноземців до своїх країн.

«Ще в середині лютого надійшли листи від посольств іноземних держав, звідки є наші студенти, зокрема із посольства Індії в Києві, з проханням перевести на дистанційний режим навчання і не перешкоджати їх поверення додому. Таким чином, ще до війни ми почали думати над логістикою виїзду наших студентів закордон. І так трапилося, що на перший день війни ми були готові відправляти студентів до своїх країн. Це сталося за сприяння Закарпатської військової адміністрації, Посольства Індії в Києві, в Будапешті, Генерального консульства Угорщини в Україні. Величезне спасибі їм за це» - розповідає проректор із науково-педагогічної роботи УжНУ Мирослава Лендьел. Таким чином, всі студенти-іноземці з УжНУ вже в перші дні війни були за межами України. Починаючи з 28 лютого Гуманітарним хабом УжНУ почали користуватися студенти інших вишів України – Львова, Івано-Франківська, Запоріжжя, Харкова, Дніпра. «За нашими підрахунками, ми сприяли перетину кордону близько 6 тисячам студентів. Тому, якщо ви читаєте що єдиний шлях вивезення іноземців – це гуманітарні коридори, які нібито будуть створені росією – це відверта брехня та фейк» - наголошує Мирослава Лендьел.

Ми поспілкувалися із студентами із Індії, які навчаються в Полтавському державному медичному університеті. «В нашій дорозі сюди, в Ужгород нам допомагали всі – поліцейські, прості люди, працівники університету» - розповідає студентка четвертого курсу Шалні. «Ми всім серцем зараз з українським народом і сподіваємося, що зможемо повернутися у вашу чудову країну. Нам тут дуже подобається,  у вас дуже добрі люди і ця війна – величезна несправедливість для вашого народу» - каже студент Полтавського державного медичного університету Гурі.

Муджагад Аясі, палестинець, закінчив медичий виш у Словаччині, зараз навчаєтсья у Клінічній ординатурі в УжНУ. Він розповідає: «Я хочу бути тут, допомагати своїм українським друзям. Позавчора ми приймали 1300 індійських студентів, а потім відправили до Чопу, потім до Угорщини. Мені дзвонять багато студентів із Харкова, Дніпра і питають, де краще переходити границю – в Словаччині, чи Угорщині. Особисто я хочу допомагати всім тут. Зараз коли тут важко, мені ані серце, ані моральність, ані релігія не дозволяє залишати країну і їхати».

Загалом, іноземні студенти мають сприяння від державної влади, закладів вищої освіти, повертаючись додому. Тому якщо ви бачите інформацію про те, що Україна не випускає іноземців – знайте, це фейк російської пропаганди.