Новини

05.09.2023
482

Відокремлені підрозділи Міжнародної асоціації випускників запрацювали в Хусті й Рахові

Відокремлені підрозділи Міжнародної асоціації випускників запрацювали в Хусті й Рахові

Громадська організація «Міжнародна асоціація випускників УжНУ» продовжує розвивати осередки в районах Закарпаття. Упродовж червня-серпня створені відокремлені підрозділи у Тячівському, Мукачівському й Ужгородському районах. 2 вересня голова Правління асоціації, перший проректор Олександр Сливка та заступник голови Правління, директор ННІ євроінтеграційних досліджень Іван Артьомов побували на Хустщині й Рахівщині, де провели зустрічі з представниками громад. Віднині тут також гуртуються випускники УжНУ та створені підрозділи асоціації.

Олександр Сливка, Іван Артьомов

Метою організації таких осередків є розширення ГО, налагодження гуманітарних зв’язків, зміцнення іміджу університету тощо, а також пошук партнерів, однодумців для створення реабілітаційно-інтеграційного центру на базах «Скалка» і «Колочава», що слугуватиме потребам військових. Таку амбітну ідею підтримують члени Правління, тож шукають можливості втілення.

«Міжнародна асоціація випускників – це своєрідна сім’я, що об’єднує ужнівців, які проживають в Україні і різних країнах світу. Ми створили її для того, аби згуртувати всіх, хто може передати ідею університету, поширювати інформацію про нього, зміцнювати імідж вишу в Україні і за кордоном. Сьогодні наші випускники за-за кордону самі звертаються з пропозиціями допомоги, тому ми не маємо права бути пасивними. Знаємо, що у всіх присутніх є багато ідей і можливостей для допомоги університету, який посідає високі позиції в рейтингах, відомий далеко за межами України, де навчається понад півтори тисячі іноземних студентів. Становище вишу дуже змінилося, поліпшилося під керівництвом професора Володимира Смоланки. Сьогодні ми приїхали з місією кинути зернятко в Хусті й Рахові та попросити місцевих випускників допомогти йому зростати. Будемо вдячні за зворотний зв’язок, що допоможе розбудові УжНУ», – розповів під час зустрічі голова Правління, перший проректор Олександр Сливка.

Від початку створення Міжнародна асоціація випускників має 10 відокремлених підрозділів у Румунії, Словаччині, Польщі, Угорщині, Чехії, Ізраїлі, США, Японії та інших країнах. Навіть ідея створення такої асоціації надійшла з-за кордону, від самих випускників, зазначив заступник голови Правління, директор ННІ євроінтеграційних досліджень Іван Артьомов: «Завершуємо створення осередків у районах. Основне наше завдання – налагодження двосторонньої комунікації  як для допомоги університету, так і підтримки, що може знадобитися випускникам. Своєрідним результатом співпраці може стати реабілітаційно-інтеграційний комплекс. Кожен район, на нашу думку, міг би допомогти з вирішенням, реконструкцією одного такого будиночка».

Відокремлені підрозділи Міжнародної асоціації випускників запрацювали в Хусті й Рахові

Створенню відокремленого підрозділу в Хусті сприяв Василь Губаль, секретар міської ради, місцевий підприємець, який разом із Михайлом Кушніром, керівником секретаріату Хустської міської ради, зібрав учасників зустрічі. Серед перших охочих вступити до асоціації – випускники філологічного, математичного, біологічного, юридичного факультетів різних років: Михайло Пристая, директор КНП «Хустська центральна лікарня» імені Остапа Віцинського; Віра Губаль, директорка Нижньоселищенського ліцею Хустської міської ради; Любов Пригара, заступниця директора Нижньоселищенського ліцею Хустської міської ради, вчителька біології; Ангеліна Ларь, вчителька математики й інформатики Нижньоселищенського ліцею Хустської міської ради; Жанна Микитюк, директорка Хустської спеціальної школи І-ІІІ ступенів Закарпатської обласної ради; Олена Сливка, вчителька початкових класів Хустської спеціальної школи І-ІІІ ступенів Закарпатської обласної ради; Віталія Суч, вчителька математики й інформатики Велятинського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів.

Керівником хустського осередку Міжнародної асоціації випускників УжНУ обрали Жанну Микитюк – директорку Хустської спеціальної школи І–ІІІ ступенів Закарпатської обласної ради. До слова, вона сьогодні здобуває другу освіту в УжНУ – навчається на спеціальності «Психологія».

Відокремлені підрозділи Міжнародної асоціації випускників запрацювали в Хусті й Рахові

Щоб поширити ідеї асоціації в школах Хустського району, найближчим часом організують спілкування через управління освіти. Секретар міськради Василь Губаль нагадав, що в Хустській громаді працює 56 закладів освіти. Громада є третьою за величиною в області – 82,5 тисячі жителів. А новий Хустський район – найбільший в області, тут проживає 269 тисяч осіб.

Учасників зустрічі в Рахові зібрав Роман Студеняк, підприємець, колишній директор Лужанського закладу загальної середньої освіти I–III ступенів, випускник фізичного факультету. У створенні відокремленого підрозділу разом із ним узяли участь Оксана Севч, вчитель-методист школи № 1 Рахова, депутат районної ради, помічник-консультант депутата ВР Валерія Лунченка; Богдан Грегірчак, вчитель української мови та літератури; Володимир Шушман, вчитель біології. Керівником осередку обрали пана Романа.

Серед завдань асоціації і профорієнтаційна робота. Тож під час створення відокремлених підрозділів говорили про налагодження прямого зв’язку між школами й університетом, обмін інформацією про обдарованих дітей. Олександр Сливка зазначив, що сьогодні змінюються підходи до роботи з абітурієнтами і студентами. До УжНУ звертаються великі підприємства по кваліфікованих випускників. Так, власники великого релокованого підприємства на Тячівщині готові оплачувати навчання студентам, які після закінчення вишу будуть працювати в них.

Відокремлені підрозділи Міжнародної асоціації випускників запрацювали в Хусті й Рахові

Проблемні питання про логістику між Раховом та Ужгородом порушила Оксана Севч. Вона зазначила, що студенти долають 5–6-годинний маршрут до УжНУ, коли до найближчого університету Івано-Франківської області – всього 2 години їзди. За таких обставин важливо зміцнювати співпрацю обласного центру й віддаленого району та не сприймати Рахів як периферію. Голова Правління асоціації, перший проректор Олександр Сливка вважає, що університети мають значний досвід дистанційного навчання, і в умовах війни, коли значна частина студентів, викладачів перебувають за кордоном, проблеми з логістикою не є ключовими. Головне – бажання здобувати освіту, а в університеті організують умови.

Об’єднання випускників, поширення інформації про виш – це значна підтримка університету, що теж допомагає вирішувати важливі проблеми, вважає Олександр Сливка: «Можемо багато, коли ми вкупі, з одним бажанням. Дякую, що відгукнулися на пропозиції асоціації!».

Відтак у 5 районах області сьогодні є осередки Міжнародної асоціації, на черзі – Берегівщина. Голови осередків будуть офіційно введені до Правління під час засідання, що відбудеться наприкінці вересня.

Наталія Толочко, прессекретар Міжнародної асоціації випускників УжНУ

Категорії: