Новини

27.04.2021
1187

Від абітурієнта – до магістра: враження від навчання в УжНУ студентів медичного факультету

Від абітурієнта – до магістра: враження від навчання в УжНУ студентів медичного факультету

Продовжуємо дізнаватись про студентське життя в УжНУ з перших вуст. Фах лікаря багатьма вважається одним з найважчих для «підкорення» професійних вершин. А що про це думають студенти медичного факультету – у нашому новому матеріалі до вступної кампанії-2021.

 

Віктор Пушкаренко, студент 2 курсу, спеціальність «Лікувальна справа»:

Чому ви обрали для здобуття вищої освіти УжНУ?  Чому саме цю спеціальність?

До вагомих рішень я завжди підходжу виважено. У цьому випадку в мене було декілька аргументів для вступу саме в Ужгородський національний університет. По-перше, Ужгород – це моє рідне місто, яке я люблю, і котре є унікальним для мене. Про УжНУ я знаю, власне, від моєї родини та батьків, які завжди гордилися, що навчалися і працюють в університеті. Крім того, за останніми даними рейтинг та рівень навчання в УжНУ сьогодні високий та постійно вдосконалюється, що свідчить про розвиток нашого вищого навчального закладу.

Обираючи медицину, у мене не було жодних сумнівів щодо правильності вибору. Це саме та спеціальність, у якій я чітко бачив можливість для подальшого розвитку. Завдяки професії батьків, я знав про медицину не з чуток і міг уявити собі своє майбутнє. Мені приносить задоволення та робота, яка цікава мені особисто та має велику суспільну значимість – а це все про медицину! Тому ще зі шкільних років я активно намагався поглиблювати свої знання у цій галузі. Свідченням цьому є участь та дворазові призові місця на Всеукраїнському конкурсі наукових робіт МАН у секції «Медицина», максимальний бал при вступі в університет. А стажування в німецькій клініці Donauisar Klinikum Deggendorf після першого курсу під час літніх канікул, де я напряму був задіяний у роботу приймального та хірургічного  відділення, остаточно розвіяло мої вагання та підтвердило, що я на правильному шляху.

Якими були перші враження від навчання? Воно було саме таким, яким ви його уявляли?

Передусім я відмітив, що навчальний процес є серйозним, а також те, що  знання з кожного предмету знадобляться мені в майбутньому. Так, я очікував, що навчання буде серйозним і непростим, адже у цілому світі найважче поступити саме на медичну спеціальність. Було цікаво зустріти нових друзів та почати вивчення різних предметів. Навчання в університеті кардинально відрізнялося від навчання у школі - великі об’єми інформації, різного направлення предмети, інакша подача матеріалу та високі вимоги до студентів, але інакше і не могло б бути: праця в медицині є надзвичайно відповідальною та такою, що вимагає постійного вдосконалення.

Яке слово краще характеризує ваш навчальний процес (важко, цікаво, захоплююче, весело, складно)? Аргументуйте.

Наразі навчальний процес одним словом охарактеризувати неможливо. З одного боку - цікаво, пізнавально та захоплююче, з іншого – складно і потребує багато зусиль. Саме технічно складно, адже свої корективи в навчання внесла пандемія  COVID-19.  Але у всьому цьому важливу роль відіграють люди – у моєму випадку викладачі, які при будь-яких ситуаціях організовують навчальний процес на високому рівні. Особисто мені пощастило з викладачами, які професійно подають матеріал, мотивують отримання знань та з повагою ставляться до нас.

Сучасна ситуація доводить те, що попри всі старання учасників навчального процесу медичний факультет – це не той факультет, який можна закінчити у форматі дистанційного навчання, адже більшість предметів вимагають практичного підходу до вивчення, тому маю велику надію, що все скоро зміниться на краще.

Чи рекомендуєте для вступу цьогорічним вступникам ваш факультет?

Вступати на медичний факультет варто в тому випадку, якщо ви чітко вирішили пов’язати своє життя з медициною, адже це дуже серйозний і усвідомлений крок у житті. Якщо ви впевнені у своєму виборі, то медичний факультет УжНУ є одним з найкращих варіантів. Якість підготовки, академічна та міжнародна діяльність Державного вищого навчального закладу знаходиться на високому рівні. Перед вами відкриються багато шляхів для удосконалення та розвитку на теренах медицини.

 

Катерина Федака, студентка 4 курсу, спеціальність «Фармація»:

Чому ви обрали для здобуття вищої освіти УжНУ?  Чому саме цю спеціальність?

Ще до закінчення школи я задумувалася над тим, у яке місто хотіла б поїхати вчитися. Найбільше мене тоді приваблювали Львів та Ужгород. Однак і територіальна близькість, і навчання старшої сестри в УжНУ, і проходження за рейтингом на місце державного замовлення остаточно сформували мій вибір.

Найголовнішим приводом для обрання майбутньої спеціальності стала любов до хімії після перемоги на ІІ етапі олімпіади з хімії у 8 класі. Протягом наступних років навчання досліди в межах шкільної лабораторії настільки сподобалися і захопили мою увагу, що я вирішила остаточно – хочу пов’язати своє життя з хімією. Батьки направили моє рішення в більш практичне і корисніше русло – фармацію. Ні при вступі, ні зараз, не шкодую про цей вибір, а щодня переконуюся в його правильності.

Яке слово краще характеризує ваш навчальний процес (важко, цікаво, захоплююче, весело, складно)? Аргументуйте.

Найбільш точна характеристика навчального процесу – комбінація слів «цікаво» та «важко». Можливість вникнути в будову і внутрішні процеси власного організму, опанування різноманітністю лікарських речовин з огляду на їх хімічну будову та пов’язані з цим перетворення і взаємодії з іншими сполуками, вивчення патологічних процесів та основ раціональної фармакотерапії – все це одночасно цікаво та складно.

Які плани у вас на професійне майбутнє?

Після завершення навчання в ДВНЗ «УжНУ» хочу працювати на фармацевтичному підприємстві, наприклад, «Галичфарм», «Дарниця» чи «Gedeon Richter». Якщо ж особисте життя внесе свої корективи, то оберу вектор діяльності в аптечному закладі, зокрема хотіла б займати в майбутньому управлінську посаду. Надзвичайно приваблює діяльність в складі наукових комісій з питань розробки нових лікарських засобів, тому при нагоді хотіла б спробувати себе і в цьому напрямку.

Чи рекомендуєте для вступу цьогорічним вступникам ваш факультет?

Так, рекомендую! Якщо Ви вступник та маєте здібності до навчання, любите хімію та цікавитеся своїм організмом, хочете бути корисним у суспільстві та стати лікарем для власної родини, бажаєте в майбутньому працювати з людьми та постійно розвиватися –  тоді наш факультет саме для Вас! З власного досвіду та з чистим серцем можу сказати, що викладачі фармацевтичної та медичних кафедр надзвичайно талановиті, вимогливі та зацікавлені в навчальному процесі, а робота деканату та колектив студентського самоврядування робить все можливе для формування у випускників тільки найкращих вражень.

 

Микола Матьовка, студент 6 курсу, спеціальність «Лікувальна справа»:

Вибір на користь Ужгородського національного університету для мене був досить очевидним, оскільки саме в Ужгороді я планував і планую продовжити свою діяльність в сфері медицини. Спеціальність «лікувальна справа» я обрав у зв’язку з тим, що ще з шкільних років у мене було бажання дізнатися більше про функціонування нашого організму, про те, чому та як виникають різні захворювання, якими методами можна їх діагностувати та лікувати і чому ж і досі існують невиліковні захворювання. Відповіді на всі ці питання можна було знайти тільки на медичному факультеті!

Яке слово краще характеризує ваш навчальний процес (важко, цікаво, захоплююче, весело, складно)? Аргументуйте.

Якщо проаналізувати всі 6 років навчання, то на думку приходить тільки одне слово – захоплююче! Увесь період навчання на медичному факультеті зміг принести найрізноманітніші емоції, тож у певні періоди було і складно, і важко, і весело. Проте протягом студентських років вдалося побувати на різноманітних конференціях, олімпіадах, симпозіумах, асамблеях, дізнатися великий масив цікавої інформації, познайомитись з безліччю цікавих та розумних студентів і викладачів із всіх міст України. Тому так, навчальний процес на медичному факультеті – захоплюючий!

Які плани у вас на професійне майбутнє?

Зараз підходить до кінця 6-ий курс і навчання на медичному факультеті також. В подальшому мене чекає вступ в інтернатуру і початок будування своєї медичної кар’єри. Разом з тим я захопився науковою діяльністю, тому після закінчення хочу продовжити розвиватися і в цьому напрямку. Як не як, але шлях медиків – це постійний розвиток і удосконалення себе і своїх знань.

Чи рекомендуєте для вступу цьогорічним вступникам ваш факультет?

Звичайно, рекомендую. Так, шлях буде нелегким, але він обов'язково буде сповнений відкриттями, неймовірними фактами та цікавими людьми. Тому, якщо ти абітурієнт і дійсно хочеш в майбутньому стати лікарем, то медичний факультет чекає саме на тебе!

 

Ганна Фельцан,

Інформаційно-видавничий центр

Категорії: