30.01.2024

В УжНУ реалізують проєкт допомоги вимушеним переселенцям

Закарпатський обласний благодійний фонд «Едельвейс» завершує реалізацію Проєкту «Допомога притулкам які знаходяться в гуртожитках УжНУ», що фінансується Угорською Екуменічною Службою Допомоги. Грантова угода була укладена в рамках реалізації програми «Flexible Small Grants   (FSG)».

З початку повномасштабної агресії гуртожитки Ужгородського національного університету в місті Ужгороді прийняли понад 5 тисяч осіб з числа внутрішньо переміщених. Люди, що втікали від війни змогли в цих стінах безкоштовно отримати захист, ліжко, їжу, лікування і тепло. Сьогодні тут проживає 374 особи, які не мають змоги вернутися до дому чи вийняти інше житло. З ними постійно знаходяться у контакті ціла команда персоналу – комендант гуртожитку, каштелян, паспортист, технічний персонал та охорона.

ВПО та студенти спільно використовують багато господарських приміщень – кухні, санвузли, душові, читальні зали, кімнати відпочинку. Це дає позитивний інтеграційний ефект, допомагає людям подолати стрес та страх, але водночас навантаження на інфраструктуру гуртожитків значно зросло. Багато міжнародних організацій допомагають адміністрації гуртожитків із забезпеченням необхідними продуктами харчування, медикаментами, побутовою технікою, ремонтами, тощо. Але потреба у багатьох речах першої необхідності залишається, і в першу чергу в силу того, що людей дуже багато, а побутові прилади, наприклад, кухонні плити не є професійними, а домашніми, тому швидко виходять з ладу.

Виходячи з реальних потреб, керівництво студмістечка сформувало запит на допомогу від Угорської Екуменічної Служби Допомоги щодо побутових товарів. А саме – кухонні металеві столи, кухонні металеві мийки по 12 штук та газові плити з електро духовкою у кількості 8 штук.  У гуртожитку № 3 читальний зал облаштували за допомогою донорів під дитячу кімнату (туди приводять гратися дітей ВПО з різних гуртожитків та шелтерів), але є потреба у місці де би могли діти шкільного віку з числа ВПО та студенти займатися навчанням, тому керівництво попросило придбати у читальний зал гуртожитку №2 парти учнівські 20 штук та стільці учнівські 40 штук. Для забезпечення безперебійної роботи мережі Інтернет є потреба у встановленні додаткових Wi-Fi роутерів 4 штуки (по 1 на кожен гуртожиток). Також є потреба у алюмінієвих драбинах що використовуються при заміні лампочок та інших побутових дрібних ремонтах що виникають в процесі життя ВПО – 4 штуки (по 1 у кожному гуртожитку).

Всі зазначені потреби були задоволені завдяки донорській допомозі в рамках проєкту та  передані працівникам студмістечка директором фонду, професором УжНУ Володимиром Химинцем  у присутності проректора УжНУ з науково-педагогічної роботи Ігоря Короля, директора студмістечка Василя Кепича та працівників гуртожитків.

за інф. БФ Едельвейс