Новини

01.11.2023
551

В УжНУ провели дебатний турнір з політичних реформ серед студентства

В УжНУ провели дебатний турнір з політичних реформ серед студентства

У вівторок, 31 жовтня, в стінах Ужгородського національного університету відбувся дебатний турнір з політичних реформ. Захід організовано  в рамках проєкту «Активна Громада: право вибору» спільно з факультетом історії та міжнародних відносин УжНУ. Метою заходу є проведення публічної дискусії щодо політичних реформ та актуальних проблем політичного розвитку України, підвищення знань з політичних реформ та навичок дебатувати й критично мислити, аргументовано доводити власну думку, змістовно спростовувати позиції протилежної сторони, визначати можливі шляхи розв'язання проблем.

Місією “Активної Громади” є досягти добробуту через демократичний розвиток громад України, активізувати та залучити щонайменше 1% громадян до участі у прийнятті рішень та просуванні реформ в Україні на системній основі для добробуту в громадах України. 

Ганна Мелеганич, доцентка кафедри міжнародних студій та суспільних комунікацій, координаторка всеукраїнської ініціативи “Активна громада: право вибору”, зазначає: “Вже більше десяти років ми проводимо в УжНУ дебати на різні теми. Кожного разу для учасників це трохи хвилююче та страшно. Проте зараз у залі є переможці минулих років, які не дадуть збрехати, що дебати допомагають набути більшої впевненості, задоволення собою, вчать комунікувати та якнайкраще доносити свої аргументи”. 

“Кожен університет має свої певні традиції, родзинки, які, незважаючи на жодні несприятливі умови, залишаються у його стінах протягом багатьох років. Однією з таких традицій для УжНУ є проведення дебатів, яку колись зініціювала саме Ганна Мелеганич. Тоді це були дебати на тематику сталого розвитку. Пізніше дебатний турнір розширив коло охоплених тем. Ми завжди розуміли, що студенти, які беруть участь в дебатному турнірі, будуть мати певні переваги над своїми однолітками. Адже дебати – це про комунікативні навички, мислення, вміння доводити свої аргументи, відстоювати свою точку зору й переконувати” – додає проректорка УжНУ Мирослава Лендьел.

У дебатному турнірі взяли участь 8 команд. Кожна складалась з 2-ох осіб. Це студенти різноманітних спеціальностей УжНУ: “Психологія”, “Філософія”, “Політологія”, “СО. Історія”, “Журналістика”, “Менеджмент”, “Право”, “Історія та археологія”, “Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії”. Переможці отримають можливість представляти регіон на загальноукраїнському рівні.

Теми турніру у форматі британських дебатів стосувались: повернення партійної звітності перед НАЗК, запровадження суду присяжних, в якому присяжні вирішуватимуть питання про винуватість особи у вчиненні злочину, сприяння відкритості Парламенту під час війни, ухвалення етичного кодексу члена Парламенту.

Оцінювало команди  журі в складі: директор Інформаційно-видавничого центру УжНУ Василь Ільницький, переможниця дебатного турніру, журналістка Галина Гичка, доцентка кафедри модерної історії України та зарубіжних країн Наталія Радченко, доцентка кафедри бізнес-адміністрування, маркетингу та  менеджменту Вікторія Зеліч, доцент кафедри політології і державного управління Валентин Буркало, старша викладачка кафедри англійської філології Антоніна Булина, викладачка юридичних дисциплін ПГФК УжНУ Лариса Юричка, завідувачка відділу  Закарпатської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Потушняка Євгенія Напуда.

Після жвавих обговорень та підбиття підсумків призові місця розподілились так:

1 місце – "De Jure", студентки Природничо-гуманітарного фахового коледжу  Вікторія Дуб та Катерина Кашкова;

2 місце –“Християнські  демократи”, студенти факультету історії та міжнародних відносин Василь Лазарчик та Микола Муска;

3 місце – "Голос", студенти факультету суспільних наук Дмитро Попович та Анна Лисова.


Ганна Фельцан,

Інформаційно-видавничий центр

 

Категорії: