22.05.2021

УжНУ - cпіворганізатор Благодійного ярмарку до Днів Європи в Україні

УжНУ  - cпіворганізатор Благодійного ярмарку до Днів Європи в Україні

У суботу, 22 травня, відбулася низка заходів до відзначення Днів Європи в Україні. Серед них - Благодійний ярмарок, який розгорнувся на Театральній площі в Ужгороді. Його співорганізаторами виступили УжНУ, Управління єврорегіональної співпраці Закарпатської обласної державної адміністрації, Управління освіти, управління у справах культури, молоді та спорту, управління міжнародного співробітництва та інновацій Ужгородської міської ради. Під час ярмарку зібрали 7270 гривень, всі  кошти будуть передані на лікування студентки УжНУ Ірини Медвідь.

На ярмарку було представлено  10 європейських країн – Україну, Угорщину, Чехію, Румунію, Словаччину, Польщу, Францію, Італію, Німеччину, Велику Британію. Гості мали можливість ознайомитися із культурними традиціями різних країн, скуштувати національні страви. Також  із концертною програмою на ярмарку виступив Естрадно-духовий оркестр Ужгородського музичного фахового та коледжу імені Д.Є.Задора  під керівництвом заслуженого артиста України Ференца Томича.

«Україна – європейська країна і день Європи ми святкуємо щороку.   На минулих вихідних ми висаджували зелені насадження, підтримали європейські екологічні ініціативи. А сьогодні ми маємо благодійний ярмарок для підтримки нашої студентки Ірини Медвідь. І ми дуже раді, що є така можливість – підтримати тих наших студентів, які цього дуже потребують» - розповів проректор з науково-педагогічної роботи Ігор Король.

Учасники ярмарку активно запрошували гостей ознайомитися із традиціями, культурою європейських країн, а також придбати смаколики, які асоціюються із тою чи іншою європейською країною.

«Мета цього свята – презентація  різних країн Європи, познайомити ближче із культурою, ми також роздаємо невеличкі флаєри, які містять інформацію про ту чи іншу країну та презентуємо кухню. В кожному наметі є носій мови, і люди із цікавістю запитують певні слова, як називається та чи інша страва.  Є також люди, які не так хочуть щось покуштувати, а більше допомогти нашій студентці.  Загалом  тут дуже гарна атмосфера» - розповідає голова студради факультету іноземної філології, п’ятикурсник Іван Бонь.

Також у рамках святкування Днів Європи сьогодні відбудеться Інтелектуальний брейн-ринг, на якому змагатимуться команди студентів УжНУ та школярів міста Ужгорода.