Участь УжНУ у тренінгово-консультаційній сесії «Освітньо-наукові проєкти та акредитаційний процес»
16-17 вересня в Житомирі проходив масштабний захід – тренінгово-консультаційна сесія «Освітньо-наукові проєкти та акредитаційний процес». Захід відбувався у рамках святкування 10-річчя Міжнародного освітньо-наукового проєкту «Інноваційний університет і лідерство», 5-річчя створення ВГО «Інноваційний університет» та 105-річчя Житомирського державного університету імені Івана Франка. Захід став майданчиком взаємного обміну інноваційними ідеями та практиками для науковців з усіх куточків України.
У роботі сесії взяли участь колеги із закладів вищої освіти Житомира, Запоріжжя, Харкова, Сум, Києва, Івано-Франківська, Дніпра. Ужгородський національний університет та й Закарпаття загалом представляла директорка Центру сталого розвитку УжНУ, доц. кафедри міжнародних студій та суспільних комунікацій та керівниця відокремленого підрозділу ВГО «Інноваційний університет» Ганна Мелеганич. Захід був направлений на аналіз можливостей та перспектив проєктної діяльності та особливості акредитаційної експертизи в 2024-2025 н.р., та поглиблення співпраці між університетами України в цілому та Житомирським державним університетом імені Івана Франка і Ужгородським національним університетом зокрема.
Ректор ЖДУ Галина Киричук та президент Міжнародного фонду досліджень освітньої політики Тарас Фініков зауважили, що у прагненнях до розвитку, руху вперед важливо вивчати досвід інших. Така зустріч дає змогу показати власні практики і почерпнути цінного від напрацювань колег.
Система вищої освіти України поступово інтегрується в Європейський простір вищої освіти. Для ЗВО України важливим є досвід функціонування проєктів у сфері вищої освіти не лише закордонний держав, а позитивні практики українських колег. Тому зокрема Олена Тупахіна, проректор з науково-педагогічної роботи, міжнародної та проєктної діяльності Запорізького національного університету, показала на прикладі власного закладу реалізацію успішних освітніх проєктів, зупинилася на тому, як будувати політику закладу, щоб проєктна діяльність стала одним із напрямів повсякденної роботи закладу. Анастасія Сімахова, перший заступник Голови Ради молодих вчених при МОН України, ознайомила з можливостями для молодої генерації науковців, представила національні та зарубіжні проєкти підтримки молодих учених. Олександр Хименко, керівник секретаріату Національне агентство із забезпечення якості вищої освіти, ознайомив з ключовими моментами Положення про акредитацію освітніх програм.
Робота сесії продовжилася в консультаційних групах з головами ГЕР.
Ганною Мелеганич було обговорено з керівництвом Житомирського державного університету імені Івана Франка участі у проєкті «Запрошені професори», який спрямований на обмін досвідом і розвиток регіонального співробітництва, регіональних зв'язків і співпраці університету в науковій, освітянській та культурній сферах.