01.02.2024

Створення кібербезпечного освітнього середовища: ресурси та практичні навички

Сучасний кіберпростір вимагає постійного оновлення та удосконалення навичок у сфері кібербезпеки. У цьому контексті нещодавно відбувся дводенний практичний семінар з основ кібергігієни та медіаграмотності (офлайн та онлайн) для працівників ДВНЗ “Ужгородський національний університет” за підтримки Державного департаменту США, компанії CRDF Global в Україні, Закарпатської обласної військової адміністрації у співпраці з ДВНЗ “УжНУ”. У тренінгу взяли участь близько 40 учасників офлайн та понад 80 учасників онлайн.

Захід відкрила Оксана Мулеса, регіональна координаторка проєктів CRDF Global, докторка технічних наук, професорка кафедри програмного забезпечення систем Ужгородського національного університету, та представники команди CRDF Global.

Упродовж двох днів учасники працювали у групах та командах, удосконалюючи знання та навики роботи у кіберпросторі. Що таке кібербезпека та кібергігієна, соціальна інженерія та робота з прикладами, фейкова інформація, методи, цілі та способи боротьби з дезінформацією – ключові теми першого дня тренінгу. Наступним вектором семінару стали питання безпечного периметра гібридного середовища, управління ризиками інформаційної безпеки, визначення правил безпечної комунікації, базових принципів у сфері інформаційної безпеки через практичні вправи та  спільну роботу.

Захід завершився активним обговоренням ключових кібераспектів та врученням сертифікатів. Дякуємо організаторам за практичний досвід. Дружня атмосфера та командна взаємодія сприяють удосконаленню та розвитку ключових діяльностей сьогодення, а саме вмінню оперативно реагувати на кібервиклики та уникати кіберінцидентів.

Фотоальбоми: 29.01 та 30.01