Новини

02.03.2023
1444

Ректор УжНУ взяв участь у стратегічні сесії МОН

Ректор УжНУ взяв участь у стратегічні сесії МОН

 У середу, 1 березня, у Чернівецькому національному університеті ім. Ю. Федьковича розпочала роботу дводенна стратегічна сесія керівників закладів вищої освіти, ініційована Міністерством освіти і науки України. Захід присвячений стратегічним напрямам розвитку педагогічної та вищої освіти в післявоєнний період України. У його роботі бере участь ректор УжНУ професор Володимир Смоланка.

Стратегічну сесію розпочав міністр освіти і науки Сергій Шкарлет. До участі у ній долучилися народні депутати України, представники Національної академії педагогічних наук України, керівники закладів вищої освіти та міжнародні партнери.

У перший день стратегічної сесії розглянуто питання педагогічної освіти та перспективи її розвитку. Зокрема, йдеться про модель очікуваного закладами вищої освіти випускника школи, здатного опановувати наукоємні та інноваційні освітні програми вищої освіти і, відповідно, – модель сучасного вчителя, здатного сформувати такого випускника. «Ми повинні опрацювати усі складові, адже освіта – це єдина система, яка може бути ідеальною лише завдяки комплексному підходу. Ідеологія підготовки вчителя, наставника (тьютора) повинна відповідати розвитку сучасного світу, а також мати необхідні інструменти для перспективи на 20 років. Попри воєнний стан в Україні, ми продовжуємо працювати над формуванням освіченого майбутнього. Еліту має формувати еліта!» – зазначив Сергій Шкарлет.

Учасники сесії розглянули концепт сучасної школи та педагогічного університету, що забезпечують належну якість підготовки здобувачів. Обговорено стан педагогічної освіти, фактори, що впливають на розвиток системи, можливі шляхи подолання перешкод для бажаного рівня розвитку.

За результатами стратегічної сесії буде сформульовано завдання та шляхи їхнього виконання у співпраці з Національною академією педагогічних наук, Національним агентством кваліфікацій, закладами вищої освіти, іншими стейкхолдерами.

За інформацією МОН

 

Категорії: