Новини

03.05.2022
781

Професор Ігор Тодоров взяв участь у міжнародній конференції «Після війни: переосмислення майбутнього громадянського суспільства» у Варшаві

Професор Ігор Тодоров взяв участь у міжнародній конференції «Після війни: переосмислення майбутнього громадянського суспільства» у Варшаві

Нещодавно у Варшаві (Польща) відбулася впливова міжнародна конференція «Після війни: переосмислення майбутнього громадянського суспільства». Приємно, що серед спікерів конференції – знаний український науковець, професор, доктор історичних наук УжНУ, заступник голови Координаційної ради Громадської ліги «Україна-НАТО» Ігор Тодоров.

Як зазначають організатори конференції, їхня мета – творити ціннісну спільноту, бути рупором цінностей громадянського суспільства в Україні та світі. Конференція зібрала експертів для визначення пріоритетів сьогодення та напрацювання першочергових кроків для відбудови України та розвитку громадянського суспільства.

Професор Ігор Тодоров взяв участь у двох панельних дискусіях і розповів нам про свої враження від конференції.

 

Пане Ігоре, у чому особливість проведеної  міжнародної конференції?

 «Це унікальна можливість, під час війни, фізично зібрати таку кількість  представників громадянського суспільства, наукового середовища. До прикладу, представники фонду «ІСАР «Єднання», які організували цей захід,  не бачили один одного ще з лютого.  Ця зустріч є важливою  не тільки з точки зору обговорення сучасного стану справ у протистоянні з росією, але й з точки зору перспектив. Не дивлячись на дуже складне становище, коли Україна багато втрачає, в той же час, завдяки активній міжнародній допомозі, перед нею з’являються багато можливостей. І це не тільки моральна, але й матеріальна підтримка.  Мене особисто дуже приємно здивувала саме Польща, своїм відношенням, підтримкою.  Варшава практично вся - жовто-синя, реклама, лайтбокси, білборди – в українських національних барвах.  

Хто був організатором конференції?

Ініціатором та організатором стала українська громадська організація «ІСАР «Єднання», я є членом правління цієї організації. Щороку організація проводить величезні форуми, де беруть участь тисячі учасників.  Також підтримку у проведенні конференції надали урядові структури та організації громадянського суспільства Польщі.  

В чому полягав Ваш основний меседж на конференції?

Він полягав у тому, що наша боротьба з росією має екзистенційний характер, підґрунтя цього процесу  - дуже глибокі і ми дещо втратили час, коли намагалися порозумітися із нею. Це абсолютно недоречно. І важливо, що перемога буде саме за нами, завдяки впевненості нашого народу, який покладається на наші Збройні сили. І важливо те, що Захід зрозумів, хто стоїть перед ним, і те, що Україна захищає інтереси не тільки свої, але і всього Західного світу.  Протягом 2016-2019 років я щорічно брав участь у роботі Київського Безпекового Форуму. Був на поважних панелях із представниками НАТО, США, Великої Британії. І я задавав на них одне й те саме питання: «Що ще має зробити путін, щоб відповідь Заходу була адекватною?» І кожен раз мені відповідали, що ми діємо відповідно до ситуації, загалом висловлювали глибоке занепокоєння. Нарешті тепер є конкретні дії на користь України, позиція Заходу більш-менш консолідована. З’являється розуміння, що в цій ситуації не можна домовитися, бо інша сторона поважає тільки силу.  І ця сила зараз реалізується.

На конференції були представники старшого покоління української діаспори, і жінка, яка вже 20 років живе в Німеччині розповідала, як в німців буквально на очах змінилося ставлення до України і, відповідно, до Росії. Тепер симпатії і конкретна допомога на боці України.

 

 

 

 

Олексій Шафраньош

Інформаційно-видавничий центр

 

 

 

Категорії: