11.11.2021

Переможці Danubius Awards 2021 та друга сесія засідання конференції ректорів Дунайського регіону

Насичений подіями день конференції підійшов до завершення, відбулися сесійні засідання та нагородження переможців престижної премії  Danubius Awards 2021.

Другу сесію конференції ректорів Дунайського регіону модерувала  проректор УжНУ, професор Мирослава Лендьел.

Доповідь «Інноваційні екосистеми як драйвер сталого розвитку регіонів» представили керівник Центру енергоменеджменту, здобувач кафедри маркетингу та управління бізнесом Національного університету «Києво-Могилянська Академія» Андрій Китаєв та професор кафедри маркетингу та управління бізнесом Національного університету «Києво-Могилянська Академія» Ніна Чала.

Наступною була доповідь Про визначення сутності та основних тенденцій розвитку «трансгуманізм» лауреатки конкурсу молодих вчених Дунайського регіону 2019, доцента УжНУ Терезії Попович.

Завершив доповіді другої секції Тарас Олексик, доцент Університету Окленду, США, Ужгородського національного університету та професор університету Пуерто Ріко  в Маягуесі, Пуерто Ріко. Він розповів про «Дослідження геномної різноманітності і перспективи персоналізованої медицини», зокрема про фундаментальне дослідження генетичного різноманіття, проведеного групою вчених під керівництвом науковців Ужгородського національного університету.

Далі відбулася урочиста частина конференції – оголошення  переможців премії  Danubius Awards 2021. Її модерував Себастіан Шафер, генеральний секретар DRC та виконавчий директор Інституту Дунайського регіону та Центральної Європи. Із вітальними словами виступили професор, міністр освіти, науки та досліджень (Австрія), генеральний директор із наукових досліджень та міжнародних відносин міністерства освіти, науки та досліджень (Австрія) Барбара Вайтгрубер.

Переможцями цьогорічної Danubius Awards стали професор Йозеф Ґльосль (Австрія), доцент, PhD Тіяна Дабович (Сербія).

Переможцями премії Danubius Young Scientist Awards були відзначені молоді вчені країн Дунайського регіону. Серед них - кандидат географічних наук, старший викладач кафедри фізичної географії та раціонального природокористування УжНУ Микола Карабінюк.

Також нагороди отримали Клавдія Гусенбауер (Австрія), Мірна Раїч (Боснія і Герцеговина), Свілена Міхайлова (Болгарія), Петра Шедова (Чехія), Тіхомір Ковач (Хорватія), Мігаі-Разван Корман (Німеччина),Вероніка Сегі-Гайєр (Угорщина), Мартін Чаласан (Чорногорія), Андреа-Марія Кампу (Румунія), Ана Салевич (Сербія), Найч Безак (Словенія), Еріка Майзлікова (Словаччина).

Наприкінці церемонії Себастіан Шафер привітав переможців: «Ми живемо в часи, коли результати наукових досліджень є все більш і більш затребуваними. Наші наукові досягення посилають чіткий сигнал що наука, дослідження і звичайно, освіта, є фундаментальними і ґрунтовно присутніми в нашому регіоні. Я маю надію, що переможці Danubius Young Scientist Award використають надані їм можливості і втілять власні наукові досягнення у життя».