Новини

20.09.2024
188

Наша дивовижна ЗЕМЛЯ НАБЛИЖЕНА ДО НЕБА

Наша дивовижна ЗЕМЛЯ НАБЛИЖЕНА ДО НЕБА

Наша дивовижна ЗЕМЛЯ НАБЛИЖЕНА ДО НЕБА

Наприкінці минулого тижня група студентів факультету туризму та міжнародних комунікацій з керівником доц. Уляною Ханас, побували в триденній подорожі в серці Карпат у столиці закарпатської Гуцульщини Ясіня! Це прекрасне місце, де краса природи поєднується з колоритною культурою.

Подорож почалася з чудової дороги, обрамленої осінніми барвистими лісами та мальовничими гірськими пейзажами. Погода нас порадувала легкими вранішніми туманами, що танули в прозорому свіжому повітрі, та ясними сонячними днями, що підкреслювали красу краю.

Перші світлини, звісно, біля Географічного центру Європи!

Й ось Ясіня!!! Історію селища, від легенди про Івана Струка, опришків і аж до сьогодення, розповіла екскурсовод Ганна, а також провела оглядову екскурсію. Побували в Історико-краєзнавчому музеї, де чимало цікавих експонатів, що презентують місцеву культуру та природу. Особливе місце в Ясіні – церква Вознесіння Господнього, або ж Струківська церква, внесена у 2013 р. до Списку світової спадщини ЮНЕСКО. Це один з найкращих взірців дерев’яної сакральної архітектури гуцульського типу.

Другий день подорожі розпочали з ознайомлення з околицями Ясіня, піднялися до майже зруйнованого ДОТу лінії Арпада, звідки видно вершини Говерли, Петроса, Хом’яка та інші. А дорогою у Кваси полюбувалися водоспадом Труфанець. Село Кваси це і бальнеологічний курорт (санаторій «Гірська Тиса» з унікальною мінеральною водою), і крафтова столиця (броварня «Ципа», сироварня на екофермі «Розенталь», виробництво кількох сортів морозива «Джелато Гуцулато», пасти та інше) і місце де є понад 80 мінеральних джерел, і центр де збережено народне ремесло – ліжникарство. А ще тут є кілька музеїв (наприклад: Гуцульської спадщини, Гуцульського хліба), унікальні ікони, мистецькі роботи різьбярів, колекція мальованих танжерів, найбільша дерев’яна паска, величезний яблуневий сад, виноградники та багато іншого. Історію Квасів, туристичні цікавинки та інфраструктуру нам представив Юрій Сас, людина закохана в гори, в Рахівщину та в гуцульську спадщину.

 

День третій. В Ясіні пропонується кілька варіантів активного відпочинку. Ми вирушили в гори, де нас зустріли: неймовірна краса гір, кришталево чисті води Чорної Тиси, високогірні озера, по справжньому синє небо, осіннє лагідне сонечко та прозоре свіже повітря. Перша зупинка – скеля Вірності, а далі найвисокогірніший гірськолижний курорт Драгобрат, з його чудовими гірськими ландшафтами, гірськолижними витягами, готелями, привітною колибою і юрбою щасливих туристів. На правду, така кількість мандрівників, яких ми зустріли на маршруті дуже тішить! Таке враження, що ми на Корзо!

Наступна зупинка біля озера Ворожеска і крайня локація – гора Герешаска (1760 м), біля підніжжя якої однойменне озеро. Звідси відкриваються неймовірні краєвиди на: Чорногору (чудово видно вершини Говерли, Петроса, Піп Івана), Горгани й Свидовецький масив (г. Близниця). Тут повною мірою розумієш зміст висловлювання «Земля наближена до неба»!!!! Бракує слів, щоб описати красу наших гір, це потрібно побачити!!!!

Впродовж всієї подорожі ми насолоджувалися красою природи й культурою Гуцульщини, прислухалися до гуцульського діалекту, були приємно вражені гостинністю власників приватної садиби, набували знань і практичних навичок, аналізували особливості й проблеми, оцінювали переваги й стратегії!!! Це незабутні враження і досвід!!!

Дякуємо за допомогу в організації та супроводі нашої подорожі Юрію Сасу, а за гостинність, смаколики та трансфер сім’ї Ковбаснюк!

Принагідно вітаємо всіх з Днем Туризму!!!! Перемоги нам і Миру на нашій благословенні рідній землі!!! Слава Україні!!!

 

Категорії: