На факультеті туризму та міжнародних комунікацій проведено онлайн зустріч із студентами першого курсу щодо соціально-психологічної адаптації до закладу вищої освіти

На факультеті туризму та міжнародних комунікацій проведено онлайн зустріч

На факультеті туризму та міжнародних комунікацій
29 квітня 2021 року, проведено онлайн зустріч
із студентами першого курсу щодо соціально-психологічної адаптації до закладу вищої освіти.
Кулакова Світлана Вікторівна,
провідний фахівець відділу соціально-психологічної служби ДВНЗ «УжНУ», розповіла студентам, що адаптація до освітнього середовища закладу вищої освіти – одна із форм пристосування людини.
Вона має ті ж компоненти, що і будь-який інший адаптивний процес.
Психолог звернула увагу студентів на складові соціально-психологічної адаптації:
✅ професійну адаптацію, що передбачає: профорієнтаційну адаптацію; адаптацію до навчального процесу (дидактичну адаптацію);
✅ соціальну адаптацію: пристосування людини до групи, всього студентського колективу; прийняття нормативно-правових вимог перебування у ЗВО; осмислене прийняття норм моралі та культури; адаптацію до умов проживання у гуртожитку;
✅ біологічну адаптацію: адаптацію організму до нових умов (кліматичних, побутових, санітарних), режиму праці, сну, фізичних та нервових навантажень; режим і якість харчування;
✅ психологічну адаптацію: стан психологічного задоволення (незадоволення), комфорту (дискомфорту), відчуття внутрішньої і зовнішньої гармонії (дисгармонії) від успішності (неуспішності) професійної, соціальної та біологічної адаптацій; вміння здійснювати психологічну саморегуляцію поведінки і діяльності.
На процес адаптації впливають відповідні фактори, які є сукупністю умов чи обставин, що і визначають рівень, темпи, а також стійкість і результат адаптації.
Онлайн зустріч була організована за сприяння заступника декана з виховної роботи, доцента кафедри туристичної інфраструктури та готельно-ресторанного господарства, УжНУ Попик Мар’яни Михайлівни.

Відділ соціально-психологічної служби ДВНЗ «Ужгородський національний університет».