Новини

08.02.2023
872

Молодіжна програма обміну або як створити міжнародну сім'ю з ERASMUS+

Молодіжна програма обміну або як створити міжнародну сім'ю з ERASMUS+

 Протягом 16-28 січня в м. Жешув, на базі офісу Асоціації міжнародних проєктів «INPRO», відбулися інтерактивні, емоційні та неймовірно пізнавальні молодіжні обміни «Cultural Crossover» та «Beyond Borders». Участь у даних проєктах брали 4 країни : Україна, Польща, Словаччина та Угорщина, загалом 60 учасників. Заходи у рамках цих проєктів зорієнтовані на міжкультурний обмін, а також покращення вмінь і навичок комунікації, зокрема удосконалення володіння англійською мовою. 

Учасницями стали студентки факультету здоров’я та фізичного виховання, філологічного факультету, факультету міжнародних економічних відносин, юридичного факультету, факультету іноземної філології, факультету суспільних наук та факультету математики та цифрових технологій Ужгородського національного університету.

Важливим аспектом цих обмінів є командна робота, адже вона дійсно обʹєднує та стирає будь-які межі мовного чи культурного барʹєру. Саме це було чудовим засобом порозуміння та комунікації, знайомства та ознайомлення, первинно з особистістю, а надалі вже  із представником певного культурного осередку. 

Головними темами Youth Exchanges були обговорення та розуміння культурних відмінностей, а також пошук спільної спадщини одне одного. Під час обміну учасники обговорили та перерахували основні проблеми, з якими зараз зіштовхується молодь у всій Європі та світі. 

Для того, аби розвіяти уже застарілі уявлення культур, нам запропонували знайти та обговорити стереотипи, певні уявлення, навʹязані упередження, які мають учасники щодо країн кожного з нас. Можу впевнено сказати, що ця активна дискусія у формі дебатів, зламала усі наявні  стереотипи та дозволила  краще пізнати культуру, історію та колорит іншої країни. Аби підсумувати ці думки, ми створили креативні колажі про спільні цінності, вподобання та бажання. Це створило неабияку близькість між нами, адже надало усвідомлення, що кожен із нас неймовірна та самобутня частинка цього світу, яка існує тільки в поєднанні з іншими людьми, які готові розвиватися та ламати застарілі ланки. Ці дні - приклад найкращої практики та  джерело натхнення для  майбутнього кожного з нас. 

Саме завдяки програмі обміну Erasmus+ ми змогли змінитися, увібрати новий досвід, знайти однодумців, друзів та щирих приятелів, та головне - гідно представити нашу державу на міжнародному рівні. Наша країна незламна, сильна та незалежна, саме це зрозуміли наші приятелі та побачили нашу Батьківщину з нового для них боку. Висловлюємо вдячність Відділу міжнародних звʹязків за чудову можливість пізнавати світ та розвиватися, прагнути до удосконалення, адже це так важливо для молоді. 

Ігнат Христина  

Студентка 2 курсу Філологічного факультету

 

Категорії: