Новини

01.04.2022
1347

МАЙБУТНІ ВЧИТЕЛІ ПОЧАТКОВОЇ ШКОЛИ ПРОЙШЛИ ПЕДАГОГІЧНУ ПРАКТИКУ ПІД ЧАС ВОЄННОГО СТАНУ

МАЙБУТНІ ВЧИТЕЛІ ПОЧАТКОВОЇ ШКОЛИ ПРОЙШЛИ ПЕДАГОГІЧНУ ПРАКТИКУ ПІД ЧАС ВОЄННОГО СТАНУ

Цьогоріч студентам 4 курсу денної форми навчання спеціальності «Початкова освіта» довелося проходити педагогічну практику в надзвичайних умовах – останній тиждень практики в загальноосвітніх закладах освіти майбутні вчителі початкової школи проходили під час воєнного стану.

Ворог, руйнуючи інфраструктуру українських міст, прагне позбавити молоде покоління українців можливості здобувати освіту. Тому сьогодні внеском у перемогу є зосередження зусиль студентів та викладачів на навчанні, в тому числі й на практичній підготовці. Варто зазначити, що наявна на кафедрі загальної педагогіки та педагогіки вищої школи система електронного навчання дозволяє забезпечити виконання всіх завдань освітнього процесу. Тож відразу після відновлення навчання в університеті та в загальноосвітніх закладах, практиканти повернулися до виконання своїх обов’язків.

Результати проходження педагогічної практики студенти демонстрували на звітній конференції, на якій були присутні викладачі кафедри та студенти молодших курсів спеціальності «Початкова освіта».

Цікавою була презентація практикантки Юліанни Павлюк, яка ознайомила студентів із системою освітнього процесу Ужгородської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 5 з поглибленим вивченням іноземних мов та доповнила свій звіт словами: «Ця практика була надзвичайно корисною для нас як для майбутніх педагогів, адже вона багато чому нас навчила – ми закріпили свої знання, вміння та навички на практиці та почали більш впевнено почувати себе у своїй педагогічній діяльності. Знання, отримані в процесі практики,  допоможуть нам ефективно вивчати колектив нашого класу, кожного учня зокрема, знаходити індивідуальний підхід до всіх та правильно вибудовувати наші взаємовідносини з учнями, батьками і колегами».

Вікторія Банга розповіла про свій досвід проходження практики у Колочавському закладі загальної середньої освіти І-ІІІ ст. № 2. «Педагогічна практика справила позитивний вплив на розвиток моїх професійних особистісних якостей. Я навчилася усвідомлено застосовувати психолого-педагогічну теорію в умовах шкільного навчання та виховання у мирний час та під час воєнного стану. Практика стала важливим етапом у моєму професійному самовизначенні. Я переконалася, що не помилилася у виборі своєї професії, що важка праця вчителя мені близька і я готова надалі, після закінчення навчання в університеті, продовжити своє професійне та особистісне зростання в цій галузі, прагнучи стати висококваліфікованим фахівцем». Лідія Вовчук, яка також проходила практику в цій школі, доповнила подругу: «На дистанційних перервах та уроках  ми з Вікторією проводили хвилинки-цікавинки та рухливі ігри для розвитку в учнів уваги, мислення, пам’яті, спритності та витривалості. Практика сприяла закріплення в нас інтересу до професії вчителя, а також формуванню педагогічних здібностей».

Не менш цікава та змістовна була презентація про перебіг практики в Ужгородській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів № 8 студентки Ліліанни Бабілі. «Під час практики я змогла більше дізнатися про індивідуальні та вікові особливості другокласників, знайти окремий підхід до кожного учня, поспілкуватися з кожною дитиною, дізнатися про її бажання та інтереси, а також співпрацювати з групами дітей. Також мною була проведена робота з батьками учнів. Разом ми шукави шляхи вирішення проблем у сучасних реаліях життя в Україні – вели волонтерську роботу, згуртовували учнів на допомогу потребуючим, допомагали воїнам, підбадьорювали їх тощо. Таким чином я змогла відчути педагогіку партнерства».

На прикладі Баранинського закладу освіти І ст. практикантка Христина Зубаль розповіла: «Практика у школі допомогла отримати багато професійних умінь і навичок. Зокрема, я навчилася визначати сімейні відносини дітей, психологічний клімат в родині за допомогою методики «Малюнок сім’ї», взаємодіяти з учнями, а також досліджувати їх міжособистісні стосунки за допомогою соціометрії та інших методик».

Практикантка Марія Мотиль, яка проходила практику в Ужгородській початковій школі «Престиж», де вона вже працює, в позитивному настрої поділилася своїми враженнями: «Протягом практики я навчилась застосовувати знання та уміння, набуті під час вивчення методик та дисциплін психолого-педагогічного циклу в професійній діяльності».

В Ужгородській спеціалізованій школі Ⅰ-ІІІ ступенів № 5 з поглибленим вивченням іноземних мов пройшла педагогічну практику Емілія Рущак. «Цікавим досвідом було розуміння, що професія вчителя, попри різні ситуації в країні, потребує спрямованості на своїх учнів, забезпечення їм стабільності, надання зворотного зв’язку,  вміння бути поряд, або хоча би у доступі. Ну, і звісно, прояв великої любові, підтримки у формуванні правильної життєвої позиції. Ти усвідомлюєш, наскільки важливо контролювати свої емоції і стани, здійснювати саморефлексію, пристосовуватись до форс-мажорної ситуацій та попри все виконувати свої обов’язки», – зазначила Емілія.

Христина Бабіля проходила психолого-педагогічну практику в Ужгородській початковій школі «Ялинка». «За період практики я багато чому навчилась. Мені вдалося не тільки попрацювати з дітьми, провести уроки, але й зрозуміти, чи правильним шляхом я йду. Найголовніше. на мою думку, що за невеликий період я змогла розвинути професійні навички і прагнення до самовдосконалення», – розмірковувала Христина.

Також поділилися своїми враженнями про проходження практики в незвичайних умовах Неля Манзик, Марина Петрунь та Габріелла Сабов.

На завершення присутні підсумували, що основна мета психолого-педагогічної практики досягнута, а освітяни та студенти, як і весь український народ, сьогодні успішно долають труднощі, викликані війною.

Разом ми здобудемо перемогу! Слава Україні!

 Олена Попадич,

керівник практики від ДВНЗ «УжНУ»

 

Категорії: