22.03.2024

«Дипломатичні зв'язки з Африкою та країнами Близького Сходу» - лекція від спецпредставника

Україна не зупиняється в розвитку своїх міжнародних відносин. Починаючи з традиційних партнерів у північній та частково східній Африці, де українська продукція завжди знаходила своє місце на ринку, країна тепер звертає свою увагу на ще активнішу дипломатичну діяльність у регіоні.

22 березня на факультет міжнародних економічних відносин завітав Спеціальний представник України з питань Близького Сходу та Африки, Максим Субх, який прочитав лекцію на тему «Зовнішня політика України в регіоні Близького Сходу та Африки».

Дипломат розпочав з інформації про важливість таких дипломатичних стосунків з нашою державою та виокремив успіхи України на дипломатичному рівні в країнах Близького Сходу та Африки. «На цьому етапі я вже впевнено можу сказати, що найближчими тижнями у нас почнуть працювати 6 нових посольств на території Африки, зокрема, у країнах, що розташовані на південь від Сахари. І ще 4 посольства очікують відкриття до кінця цього року», - поінформував М.Субх.

В умовах війни африканські партнери високо оцінили крок нашої держави, яка вирішила започаткувати свою фізичну присутність там.

Особливу увагу спецпредставник приділив відкриттю Почесного консульства Демократичної Республіки Конгов Ужгороді. Максим Cубх зазначив, що країна має чітку позицію, яка передбачає повагу до міжнародного права та його дотримання.

Окрім цього в рамках голосування проукраїнських резолюцій  в ООН, голоси ДРК були, у переважній більшості випадків, за інтереси України і лише кілька разів ця країна утрималася від голосувань.

Приїзд делегації ДРК до нашої держави одночасно є проявом солідарності, а відкриття посольства України в Конго – суттєвий крок для української дипломатії.

Ще одною важливою складовою праці МЗС є просування вітчизняного бізнесу за кордон. Зі слів Спеціального представника ми маємо проявляти проактивну позицію, виходити на нові ринки та створювати необхідні умови.

Україна також активно розвиває взаємовідносини з країнами Близького Сходу. Однакостаннім часом увага міжнародної громадськості перемкнулася на ескалацію конфлікту між Ізраїлем та Сектором Газа.

Закордонні дипломатичні установи працюють над тим, щоб залучити високих представників держав Африки, близького Сходу й загалом глобального Півдня для підтримки формули миру та участі в першому саміту, який пройде в Швейцарії. Основна мета - максимально мобілізувати підтримку наших партнерів.

Україна активно співпрацює державами Затоки . Як зазначає М. Субх, ці країни є одними з найбільших донорів та надали понад один мільярд доларів США в якості гуманітарної допомоги.

«Ми маємо просувати багатовекторність – для нас немає другорядних регіонів», - наголошує Максим Субх. Свою зустріч він завершив подарунком для університету та факультету МЕВ – книгами з арабістики. Автором є його батько, старший викладач кафедри Близького Сходу Інституту філології КНУ ім. Т.Шевченка  зі стажем понад 20 років. Сам лектор також вклав свій внесок як рецензент та редактор.

Окрім цього Спеціальний представник України з питань Близького Сходу та Африки заохочував студентів до роботи в МЗС. «Слідкуйте за новинами, - закликав він. Один з наших молодих дипломатів був переможцем конкурсу. Він відмінно володіє французькою та вже мав досвід роботи в Конго, а зараз знову вирушає туди, щоб представляти посольство України та Міністерство закордонних справ».

«Зустріч проведена в рамках навчальних дисциплін, які вивчають економісти-міжнародники»,- наголосив декан факультету міжнародних економічних відносин професор Микола Палінчак.

Валерія Мельник, студентка кафедри журналістики.