Географічний факультет
На факультеті функціонують 3 випускові кафедри: «Фізичної географії та раціонального природокористування», «Геодезії, землеустрою та геоінформатики», «Лісівництва».
Факультет здійснює набір для підготовки на наступні спеціальності та освітні програми:
- Бакалаврів за спеціальністю 014 «Середня освіта - Географія».Освітня програма - «Географія».
- Бакалаврів за спеціальністю 106 «Географія». Освітня програма - «Географія».
- Бакалаврів за спеціальністю 193 «Геодезія та землеустрій». Освітня програма -«Геодезія та землеустрій».
- Бакалаврів за спеціальністю – 205 «Лісове господарство». Освітня програма -«Лісове господарство».
- Магістрів за спеціальністю 014 “Середня освіта (Географія)”. Освітня програма -«Географія».
- Магістрів за спеціальністю 193 «Геодезія та землеустрій». Освітня програма -«Геодезія та землеустрій».
- Магістрів за спеціальністю 205 «Лісове господарство». Освітня програма - «Лісове господарство».
З правилами прийому до ДВНЗ «Ужгородський національний університет» можна ознайомитися за посиланням: http://www.uzhnu.edu.ua/uk/cat/abiturient/rules.
Студенти спеціальностей 014 «Середня освіта - Географія» та 106 «Географія» проходять літні навчальні та виробничі практики на базі Карпатського біосферного заповідника, НПП «Синевир», Ужанського НПП, Шацького НПП, у Закарпатському гідрометеоцентрі, в Басейновому управлінні водних ресурсів р.Тиса, в обласних управліннях екології, економіки, статистики, а також в м. Одеса на базі Одеського національного університету ім. Мечникова.
Випускники кафедри працюють вчителями географії у загальноосвітніх та вищих навчальних закладах, у наукових установах, відомчих структурах, в органах державного управління (статистики, економіки, водних і земельних ресурсів, екології і природних ресурсів тощо).
Літні навчальні практики студенти спеціальності 193 «Геодезія та землеустрій» проходять на навчальному полігоні в м. Ужгород, а виробничі практики зі спеціальності – на базах практик державних підприємств, організацій та установ, а також на базах приватних підприємств.
Спеціалісти землевпорядники-геодезисти на даний час плідно працюють над проведенням земельної реформи на підприємствах та установах всіх форм власності Закарпаття, виконують роботи з обліку грошової оцінки земель та нерухомості, займаються розробленням проектів територіального землеустрою, ведуть геодезичний супровід будівництва та займаються вивченням сучасних екзогенних та техногенних процесів. Потреба Держгеокадастру у Закарпатській області в геодезистах та землевпорядниках - не менше 40-50 фахівців у рік.
Навчальні та виробничі практики студенти спеціальності 205 «Лісове господарство» проходять у державних підприємствах лісових, лісомисливських та лісових дослідних господарств Закарпаття, а також у природоохоронних організаціях та установах. До навчальних послуг студентів – гірська база в Міжгірському районі (с. Колочава) та ботанічний сад УжНУ, зоомузей, мінералогічний музей.
Після закінчення навчання випускники мають можливість працевлаштування, адже 80 спеціалістів з вищою освітою щорічно потребують потужна в області лісогосподарська галузь та природоохоронні установи.
Відповідальний за інформацію: Калинич Іван Васильович
Дата оновлення інформації: 10.11.2022