Новини

23.08.2023
1085

Як студентки УжНУ поглиблювали знання з англійської мови… на Кіпрі

Як студентки УжНУ поглиблювали знання з англійської мови… на Кіпрі

Теплі хвилі Середземного моря, знайомство з всесвітньо відомими пам’ятками, пізнання нових місцин у поєднанні з годинами практики з англійської мови – саме так запам’ятають свої літні канікули 18 студенток Ужгородського національного університету. У межах міжнародного співробітництва  УжНУ з британським партнером Університетом Центрального Ланкаширу (UCLan) відбулась уже Друга літня школа з вивчення англійської мови на базі Кіпрського Університету Центрального Ланкаширу (UCLan Cyprus). 

Відбір здобувачок освіти був суворим – отримали можливість долучитись до двотижневих курсів інтенсивного вивчення англійської мови кращі представниці з кожного факультету, які були старанним упродовж усього навчального року. Брались до уваги академічна успішність та рівень володіння англійською мовою не нижче В1. UCLan забезпечив студенток житлом, харчуванням, всіма необхідними матеріалами для навчання, а також подбав про дорожні витрати. Крім того, у вільний від навчання час для дівчат була організована пізнавальна програма. Вулички та історичні пам’ятки Ларнаки, Лімассола, Пафосу, батьківщина  богині Афродіти Петра-ту-Роміу, античне місто Куріон, пляжі Айя-Напи – залишаться в пам’яті приємними спогадами  назавжди. 

А супроводжувала дівчат  заступниця декана ФСН з наукової роботи та міжнародних зв'язків, доцентка Вікторія Свищо:

–    Кожен день був насиченим – сніданок о 8 годині, початок занять о 9 годині. Загалом три пари кожен день, а після – вільний час на пляжі або ж екскурсії. Нам викладав Туран Дегірменсіоглу, вупускник Кембриджа, з яким було дуже комфортно співпрацювати. Для навчання використовувались різні платформи. Пан Туран був дійсно націленим на те, щоб дівчата засвоїли якомога більше нового матеріалу,  а також були зацікавлені працювати в невеликих групах. Якісне навчання реалізувалось не тільки через роботу з підручниками, але й завдяки пізнавальним інтерактивним методам (ігри, створення проєктів, дискусії, тощо).  Велика увага приділялась саме комунікації. Під час навчання студентки УжНУ робили  набагато більше, ніж просто слухати і фіксувати готові думки вчителя. Вони продукували інформацію самостійно, визначали та обговорювали проблеми, знаходили шляхи їх розв’язання, спостерігали і планували, і все це англійською мовою. Для мене, як для викладача, такий досвід був дуже цікавим. Також важливо те, що дівчата старались спілкуватись між собою  завжди англійською – під час екскурсій, обідів, тобто не тільки в аудиторії.

Діляться незабутніми враженнями й студентки, яким пощастило потрапити на мовні курси.

Катерина Ляшенко, студентка 4 курсу бакалаврату факультету історії та міжнародних відносин, фахівець відділу міжнародних зв'язків УжНУ:

   Коли плануєш поїздку, в першу чергу переймаєшся щодо проживання та харчування. Насправді, мене дуже здивувала якість і зручність гуртожитку та їдальні. Вони були більше схожі на готельні апартаменти та їдальню із британських фільмів, все на найвищому рівні! Територія закладу була велика і мала місця для відпочинку, басейн, волейбольні сітки, м'ячі для різних ігор, настільний теніс і тд. 

Наступне – це програма, кожен день у нас був розписаний насиченими активностями. Навіть час для навчання був сповнений інтерактиву, креативних завдань у командах чи парах, створенням проєктів, а також навчальних ігор на різних платформах. Щодо часу після навчання, то і тут ми не мали змоги засумувати – щоденні екскурсії до різних відомих туристичних місць чекали на нас.

Студентки показали себе неймовірно обізнаними у своїх галузях і навіть перерви між заняттями зробили неймовірно цікавими і пізнавальними. Як відомо, дівчат відбирали за найкращими результатами у всьому: навчанні, знанні англійської, участі у діяльності факультету, університету, студентських організаціях і тд. Кожна показала себе освіченою, позитивною, наполегливою, вмілою і обізнаною у різних сферах, тому ми легко всі знайшли спільну мову і провели два тижні у нереально захоплюючій і мотивуючій атмосфері. 

Софія Коваль, студентка 2 курсу факультету математики та цифрових технологій:

–   У часи, коли більшість навчання відбувалось онлайн, ця поїздка стала чудовою нагодою навчатись аудиторно, спілкуватись із іншими учасницями та працювати у команді. Наш викладач мав шалену енергію і 40 годин пролетіли неймовірно швидко. Навчальний план двотижневого курсу охоплював актуальні теми, а кожне заняття було проведене із застосуванням сучасних методик неформальної освіти. Мені сподобалось самостійно планувати вільний час, подорожувати, знайомитись із, новою для мене, культурою Кіпру, і, звісно, вільно спілкуватись англійською з іншими. Я щиро рада, що змогла взяти участь у цих навчальних курсах. Англійська мова, безсумнівно, потребує належної уваги. Складно уявити студента, який би не стикався із використанням іноземних мов у повсякденні. Вдячна кожному, хто був частиною організаційного процесу, та брав безпосередню участь у курсі. Разом із дівчатами, я розширила свій кругозір, дізналась багато нового і здобула цінний досвід. Долучайтесь до освітніх програм, опановуйте навички і будьте відкритими до нового!

Станко Еріка, студентка 4 курсу факультету здоров’я та фізичного виховання:

–    Структура навчання у мовній школі на базі Кіпрського Університету Центрального Ланкаширу реалізувалася у формі інтерактивних занять з блоків академічне письмо, читання, слухання, говоріння. За два тижні інтенсивних уроків нам випала можливість поповнити свій словниковий запас, удосконалити граматичні вміння та розвинути комунікативні навички з модулів “Бізнес”, “Суспільство”, “Тренди”, “Успіх”. Заняття проводились із застосуванням діджитал-технологій - демонстрації наочного фото та відео матеріалу, розробки власних проєктів у програмах графічної розробки та застосування ігрових систем для ефективного повторення засвоєного матеріалу. Після завершення освітньої програми, всі студенти були нагороджені сертифікатами, що засвідчують успішне проходження курсів академічної англійської мови рівня В1, що стало приємним бонусом до нашого перебування Кіпрі.

Олександра Онисько, студентка 3 курсу стоматологічного факультету:

 –    Ці 2 тижні пролетіли досить  швидко, проте вони були надзвичайно насиченими. Кожного дня ми покращували своє володіння англійською мовою, за що вдячні нашому викладачу Турану, який став для нас щирим другом, адже методика викладання була інноваційна, цікава та щоразу різна. Акцент робився саме на розмовну англійську, тому всім доводилось коммунікувати в групах чи в парах, виконуючи різні проєкти або  просто дискутувати про актуальні теми. Мені, як студентці, медичної дисципліни було справжнім викликом розкривати свою креативність, яка вимагалася при виконанні таких завдань як: придумувати концепцію компанії, вигадати  історію та навіть зіграти сценку.  Всі студентки викладались на повну, розкривали свій творчий потенціал на максимум, до того ж все англійською, хіба ж це не чудово? Заради такого цікавого досвіду і купу позитивних емоцій хочеться й надалі вчитись іще з більшим ентузіазмом і самовдосконалюватись кожного дня. Неймовірно вдячна за таку можливість, ця поїздка надихнула і мотивувала і надалі рухатись вперед, крім цього я надзвичайно щаслива, що познайомилась із такими класними дівчатами, які стали справжніми друзями.

Катерина Максимова, студентка економічного факультету:

–  Це була справді прекрасна й пізнавальна подорож! Крім насиченого й різноманітного навчання, університет Ланкаширу дав нам можливість побачити майже весь Кіпр і відвідати його найкрасивіші міста й пляжі. Щодо вивчення англійської, то не було жодного заняття, яке могло бути схожим на попереднє. Ми працювали в парах та групах, створювали проєкти, і, на що я звернула свою увагу, це те, що абсолютна кожна з дівчат були різними й наші ідеї також. Завдяки цьому я значно розширила свій кругозір, дізналася дуже багато нового з різних сфер діяльності й познайомилася з 18 чудовими дівчатами! Я дуже вдячна Ужгородському національному університету та його співпраці з Університетом Ланкаширу за таку чудову можливість навчатися й подорожувати водночас. Я ще дуже довго буду згадувати цю подорож із щирою посмішкою на обличчі! 

Юлія Химинець, студентка 6 курсу медичного факультету:

–    Завдяки інтенсивній програмі, створеній нашими іноземними партнерами, ми не тільки удосконалили свій рівень англійської мови, але й мали змогу дізнатися більше про таку цікаву країну. Окремо хочу подякувати Вікторії Юріївній Свищо за щирість, відкритість і  витримку, адже два тижні, у компанії з 18-тьма дорослими дівчатами, щоб не сталося, завжди знаходила вирішення ситуації та створила для нас ще більш комфортні умови для перебування в школі. 

Кожного дня у нас був графік з трьох уроків і післяобіднього часу, в який відбувались або екскурсії або просто вільна програма. Уроки були надзвичайно інтерактивними та цікавими. Особливо вразив підхід викладача, завдяки цьому ми з ним стали друзями.

Я дуже вдячна УжНУ та особливо медичному факультету за можливість розповісти про нас за кордоном. Окрім удосконалення англійської, завдяки цій школі я знайшла 17-ть нових друзів в Ужгороді, з якими ми вже запланували наступну зустріч. У наш час особливо важливо розвиватися всебічно, в УжНУ ця можливість наразі 100% є. 

Отож, Друга літня школа з вивчення англійської мови на базі Кіпрського Університету Центрального Ланкаширу дала можливість учасницям не тільки поєднати  навчання з відпочинком, а й суттєво покращити рівень володіння англійською мовою. Наприкінці навчання студентки отримали сертифікат, що засвідчує проходження «B1 Summer English Course 31st of July - 11th of August 2023». Також приємно, що повернулись дівчата додому не тільки з новими знаннями, а й з новими друзями.

Це далеко не перша успішно реалізована співпраця з британським партнером Університетом Центрального Ланкаширу (UCLan). З деякими минулими проєктами можна ознайомитись за посиланнями:

УжНУ налагоджує відносини із університетом Центрального Ланкаширу, Велика Британія

Ініціатива єднання із британськими університетами: УжНУ підписав договір про співпрацю із університетом Центрального Ланкаширу

Участь студентки факультету історії і міжнародних відносин у літній школі на Кіпрі

Без англійської – ніяк. УжНУ реалізує мовний проєкт з університетом Центрального Ланкаширу

Науковці УжНУ та Університету Центрального Ланкаширу дискутували про культуру як складову війни

УжНУ налагоджує ділові стосунки з вишами Великобританії та Ірландії

УжНУ отримав 30 комп’ютерів від Університету Центрального Ланкаширу (Велика Британія)

 

Ганна Фельцан, 

Інформаційно-видавничий центр

 

Категорії: