07.02.2024

Враження студентів факультету іноземної філології від семестрового навчання в Румунії

Програма Еразмус+ продовжує відкривати нові горизонти для студентів УжНУ. На цей раз на семестрове навчання за кордон, яке триває з 1 жовтня 2023 по 15 лютого 2024, відправились студенти факультету іноземної філології. Незабутніми враженнями від навчання в Університеті м.Пітешть (Румунія) радо поділились ужнівці:

Діана Ліснічук, студентка 3 курсу спеціальності “англійська мова та література”:

“Навчання в межах програми обміну студентами Еразмус+ виявилося захопливим і пізнавальним досвідом. Міжнародне оточення надихало мене на нові ідеї та погляди, а спілкування зі студентами з різних країн розширило моє розуміння світу. Викладачі були доброзичливими та досвідченими, завдяки чому моє навчання було ефективним і цікавим. Поза навчальною програмою я мала змогу досліджувати культуру, історію та красу Румунії, що робило цей час ще більш незабутнім. Вдячна за таку неймовірну можливість всім причетним до цього”.

Ганна Шиман, студентка 2 курсу спеціальності “румунська мова та література”:

“Багато нових знайомств, незабутні враження, емоції та досвід – це слова які найкраще описують цей семестр проєкту Еразмус+ в місті Пітешть. Окрім лекцій в аудиторіях, я отримала безцінні уроки життя, а саме – не боятися відправитися в невідоме та спробувати щось нове, вийти із зони комфорту та досягти власних мрій, ставити цілі та обовʼязково повірити в себе, попри твердження “в страху великі очі”. За цей період ми навчилися ставитися набагато простіше та позитивніше до життєвих ситуацій, а також ще раз зрозуміли, що ми зробили правильний вибір, обравши наш факультет та спеціальність. Ми познайомилися з прекрасними людьми з усього світу, пізнавали їхню культуру та зрозуміли – наскільки б ми не були різними, завдяки нашим знанням ми можемо знайти спільну мову з будь-ким та навіть побудувати дружні стосунки,  які будуть тривати протягом життя. Дякуємо факультету та викладачам кафедри романських мов та зарубіжної літератури Оксані та Тарасу Дацьо, які завжди поруч та підтримували і підтримують нас надалі".

Ксенія Канюка студентка 4 курсу  спеціальності “англійська мова та література”:

“Коли я ще навчалась у школі, однією з моїх найзаповітніших мрій було здобути освіту за кордоном. Відчути цей «вайб», коли ти студент у іншій країні, коли іноземна мова стає мовою номер один, коли окрім англійської ти маєш змогу вивчати ще дві іноземні мови. Нові знайомства, друзі з багатьох найнепередбачуваніших куточків світу, а головне – це створення нової версії власного «я». Вибудовування нових знань та навичок, цеглина за цеглиною. Моя мрія здійснилася на факультеті іноземної філології, завдяки спеціальності “румунська мова та література”. Моя зацікавленість до румунської культури була ще змалечку, напевно, після перегляду фільму про графа Дракулу. Навчання в Румунії розпалило ще більший інтерес до культури цієї держави. Неперевершені та живописні пейзажі, привітні люди та кваліфіковані викладачі, які підтримували протягом навчання. Під час навчання в університеті я здобула багато нових знань, а головне зрозуміла, що напрямок, який я обрала, відгукується теплом у серці. Найважливіший висновок, який я зробила під час свого стажування у рамках Erasmus+ – не боятись ризикувати і пробувати щось нове, адже коли наше серце відкрите до світу, світ відкритий і до нас.

Галина Мильо, студентка 4 курсу спеціальності “ англійська мова та література”:

“Програма обміну студентів Erasmus+ – це неочікувана, завжди різна, але однозначно цікава пригода, яка приносить у життя нові враження, емоції та, безперечно, досвід. Знайомство зі студентами з різних країн, спілкування, обмін враженнями, постійне використання іноземної мови у повсякденному спілкуванні – дає змогу не тільки вдосконалювати знання, але й знайти друзів, відкрити багато нового для себе та в собі. Мобільність дозволяє  побачити цікаві місця, познайомитися із колоритом та душею країни. Хочеться подякувати за таку неймовірну можливість, неповторні враження та спогади.

Анастасія Молдован,  студентка 2 курсу спеціальності  “румунська мова та література”:

"Бути студентом проєкту Erasmus + в іншій країні – це, безперечно,  захоплюючий і досвід. Під час навчання ми зустрілись з новими культурними, мовними і соціальними викликами. Навчання в іншій країні дозволило розширити свій кругозір і пізнати нові горизонти. А також допомогло покращити наші мовні навички та дало можливість побачити світ з іншої перспективи. Ми отримали шанс побудувати міжнародні дружні стосунки, які будуть тривати протягом усього життя. Студентство в іншій країні дало можливість розширити свій особистий і професійний потенціал і стати глобальним громадянином. Тож хочу висловити вдячність нашим найкращим викладачам, які підтримують нас у найважливіших моментах життя.

Лілія Попович, студентка 4 курсу спеціальності “англійська мова та література”:

“Я з дитинства мріяла подорожувати, і коли почула, що з’явилась можливість поїхати в Румунію на семестрове навчання за програмою Еразмус+, то просто не могла проґавити цей шанс. За час перебування там, ми відвідали пари, ходили на різні екскурсії і познайомились з багатьма чудовими людьми. Це все стало для нас незабутнім досвідом і можливістю навчитися чомусь новому. Окремо хочу подякувати викладачам Оксані та Тарасу Дацьо, які допомогли нам здійснити нашу мрію та підтримували нас протягом всього семестру.

За інф. ст. викладачки кафедри романських мов та зарубіжної літератури Оксани Дацьо

Ганна Фельцан,