Новини

16.11.2023
849

Відійшов у засвіти Іван Юрійович Коршинський

Відійшов у засвіти Іван Юрійович Коршинський

 У четвер, 16 листопада, на 96 році життя відійшов у вічність відомий український громадсько-політичний, культурний і державний діяч, заслужений лікар України, депутат Верховної Ради України ІІ скликання, багатолітній голова Закарпатської крайової організації Всеукраїнського товариства політв’язнів і репресованих, член Ради і почесний член крайового товариства «Просвіта», почесний громадянин м.Ужгород Іван Юрійович Коршинський.

Іван Коршинський – знакова постать для України, Закарпаття та Ужгородського національного університету, він був одним із його перших студентів. Після повернення із багаторічного заслання продовжив навчання на медичному факультеті УжДУ, потім поєднував лікарську практику із викладацькою діяльністю в університеті. В Закарпатті й далеко за його межами Іван Коршинський був відомим перш за все як лікар, на рахунку якого тисячі операцій, врятованих людських життів. Гідна поваги його громадянська позиція – яку ніколи не змінював, незважаючи на тиск тоталітарного режиму.

Іван Юрійович Коршинський народився 5 червня 1928 року у селі Буштино, Тячівського району. Наприкінці 1930-1940-х рр. навчався у Хустській гімназії, брав участь у роботі українських підпільних організацій, зокрема ОУН. У 1945 році, за надуманими звинуваченнями, був заарештований органами МДБ СРСР, згодом звільнений з ув'язнення.

У 1947—1948 роках — студент Ужгородського державного університету.

У 1948 році заарештований удруге, засуджений до 10-ти років ув'язнення за статтею 54-10 ч.1 КК УРСР «контрреволюційна агітація і пропаганда», термін ув'язнення відбував у таборі особливого режиму в Карагандинській області Казахської РСР. У 1955 році звільнений із ув'язнення.

Продовжив навчання в Ужгородському державному університеті, медичний факультет якого закінчив у 1961 році.

У 1961—1963 роках — хірург Ужгородської клінічної лікарні Закарпатської області.

У 1963—1966 роках — аспірант при кафедрі шпитальної хірургії, у 1966—1969 роках — асистент медичного факультету Ужгородського державного університету.

У 1967 році захистив кандидатську дисертацію «Клініка та діагностика аневризм грудної аорти в світлі хірургічного лікування»

З 1969 року — доцент кафедри шпитальної хірургії медичного факультету Ужгородського державного університету. З 1975 року — завідувач курсу дитячої хірургії медичного факультету Ужгородського державного університету.

У 1994-1998 роках Іван Коршинський був Народним депутатом України 2-го скликання, працював заступником і в.о. голови Комітету з питань охорони здоров'я, материнства і дитинства. 

Весь колектив Ужгородського національного університету, медичного факультету та  медичного факультету № 2 висловлює щирі співчуття родині Івана Коршинського, зокрема його доньці, завідувачці кафедри внутрішньої медицини, професорці Маріанні Іванівні Товт-Коршинській.

Сумуємо разом з Вами, розділяємо з Вами біль важкої втрати. Вічна пам’ять…

 

Прощання із Іваном Юрійовичем Коршинським відбудеться  у понеділок, 20 листопада, о 15.00 на Кальварії.

 

 

Ректорат Ужгородського національного унверситету

 

 

 

Категорії: