Новини

28.03.2024
325

В УжНУ відбувся вебінар на тему: “Перетин горизонтів: фізика, інтернет речей (IoT) та 5G”

В УжНУ відбувся вебінар на тему: “Перетин горизонтів: фізика, інтернет речей (IoT) та 5G”

У вівторок, 26 березня, в рамках міжнародного наукового проєкту “Deep Tech Empowerment для закладів вищої освіти” Skills2Scale (детальніша інформація за посиланням: https://skills2scale.eu/), який реалізовують співробітники п’яти факультетів ДВНЗ “Ужгородський національний університет”  відбувся вебінар на тему: “Перетин горизонтів: фізика, інтернет речей (IoT) та 5G”. Ініціаторами заходу виступили представники фізичного факультету.

Вебінар відбувся у змішаному форматі - онлайн та офлайн. Учасниками вебінару стали наукові, науково-педагогічні працівники та студенти фізичного факультету, загалом близько 50 учасників. Спікером заходу виступив Олександр Гомоннай, кандидат фіз.-мат. наук, доцент кафедри оптики фізичного факультету УжНУ.

Під час вебінару  учасники мали змогу дізнатися інформацію про можливості 5G технологій, в чому їх особливості, переваги та недоліки, порівняння з іншими сучасними системами передачі даних, в тому числі Wi-Fi 7 та Starlink. Також Олександр Гомоннай розповів учасникам про інтернет речей (IoT) і вплив мережі 5G та супутникового зв’язку на його роботу. Спікер заходу продемонстрував різницю між хмарними (cloud) та туманними (fog) обчисленнями, а  також їх зв’язок з інтернетом речей (IoT) та 5G. 

Важливою інформацією для фізиків-науковців став огляд матеріалів із низькими втратами для пристроїв 5G та порівняння їх ефективності за ключовими факторами. Оскільки більшість наукових напрямків на фізичному факультеті пов’язі з матеріалознавством, це дало можливість студентам познайомитися з матеріалами, які зараз активно досліджуються і є перспективними для функціональної електроніки мобільного зв’язку 5 та 6 покоління.

Також на вебінарі виступила Тетяна Бабука, доктор філософії, голова ради молодих вчених фізичного факультету, координатор відділу наукової грантової діяльності. Вона розповіла присутнім про можливості, які дає реалізація міжнародного  проєкту “Deep Tech Empowerment для закладів вищої освіти” Skills2Scale на фізичному факультеті для студентів та молодих вчених. Пані Тетяна зазначила про значний вплив сучасних технологій на навчальну та наукову складову УжНУ. Будь-який інноваційний винахід починається з ідеї, наступними кроками є наукове дослідження, моделювання чи проєктування. Таким чином, було закликано студентів та молодих вчених не боятись представляти свої інноваційні ідеї на щорічному конкурсі “Стартап-УжНУ”, а також долучатися до конкурсу стартап-проєктів або інноваційних ідей по програмі DeepTech Accelerator (https://skills2scale.eu/open-call-2/). 

 

За інформацією  відділу наукової грантової діяльності

 

Категорії: