19.12.2022

УжНУ – на високому 9 місці серед українських університетів за рейтингом GreenMetric

Нещодавно було оприлюднено результати світового рейтингу університетів  GreenMetric World University Rankings, який класифікує навчальні заклади за їх зобов’язаннями та діями щодо збереження екологічної стійкості.  Серед українських університетів, представлених у ньому, Ужгородcький національний університет посідає високу 9 позицію. Також, за показником збереження енергії УжНУ має 6 місце.

Ужгородський національний університет щороку показує позитивну динаміку у рейтингу GreenMetric. Так, у 2020 році він займав 14 позицію, у 2021 році – 11 місце. Таким чином, за 2 роки зростання в рейтингу суттєве – на 5 пунктів, та вперше – входження у топ-10 кращих вишів України.

Варто наголосити, що даний рейтинг є відображенням послідовної стратегії руху УжНУ за 17-ма Цілями Сталого Розвитку а також результатом проєктної роботи, яка орієнтується на енергоефективність, пом'якшення наслідків зміни клімату через регіональний рівень вуглецевого сліду, на вивченні впливу забруднення річок на біорізноманіття навколишнього середовища. Зокрема, в УжНУ реалізовуються проєкти «Навколишнє середовище для майбутнього через наукову освіту» та «Нові енергетичні рішення в Карпатському регіоні» у рамках Спільної операційної програми Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна 2014-2020, що фінансується ЄС. Також університет залучений до  проєкту «Розумна енергія транскордонного співробітництва» у рамках Спільної операційної програми Румунія-Україна 2014-2020, фінансованої ЄС, та проєкту «Підтримка системи вищої освіти в контексті пом’якшення наслідків зміни клімату через регіональний рівень вуглецевого сліду, спричиненого виробництвом, будівництвом та організаціями» в рамках програми Erasmus+.

Рейтинг GreenMetric  World University Rankings заснований у 2010 році.  Його мета – кількісна оцінка зусиль з підтримки стійкості (екологічності) кампусів. Рейтинг в цілому заснований на концептуальних рамках навколишнього середовища, економіки і справедливості. Як зазначають укладачі рейтингу, університети відіграють важливу роль у спільних зусиллях зацікавлених сторін і громад у боротьбі зі зміною клімату. Просуваючи та розвиваючи нові ідеї та інновації, університети зможуть сприяти енергозбереженню та водозбереженню, переробці сміття та екологічному транспорту.

Наразі в рейтингу є присутніми 1050 університетів із усього світу, з них – 17 українських вишів.