Новини

31.05.2021
141

УжНУ долучився до організації та проведення VI Міжнародної наукової конференції молодих вчених «Європейська інтеграція: історичний досвід та політичні перспективи»

УжНУ долучився до організації та проведення VI Міжнародної наукової конференції молодих вчених «Європейська інтеграція: історичний досвід та політичні перспективи»

26 – 27 травня 2021 року на платформі Google Meet пройшла VI Міжнародна наукова конференція молодих вчених «Європейська інтеграція: історичний досвід та політичні перспективи». Її організаторами виступили Інститут політичних наук та управління Педагогічного університету в Кракові, Ужгородський національний університет, Київський університет імені Бориса Грінченко, Ніжинський державний університет імені Микола Гоголя та Баїшев університет Казахстану.

Під час відкриття міжнародної наукової конференції виступила проректор з науково-педагогічної роботи Ужгородського національного університету проф. Мирослава Лендьел. Вона наголосила на актуальності проблематики конференції та відзначила її важливість у процесі якісної підготовки здобувачів вищої освіти. Саме під час роботи таких конференцій здобувачі отримують цінний досвід апробації власних наукових досліджень та можливість долучитися до міжнародної наукової спільноти. 

До організації та проведення VI Міжнародної наукової конференції молодих вчених «Європейська інтеграція: історичний досвід та політичні перспективи» активно долучилися викладачі факультету історії та міжнародних відносин Ужгородського національного університету, а саме: гарант ОНП «Історія та археологія» доц. Ігор Шніцер та доцент кафедри модерної історії України та зарубіжних країн Іванна Скиба. 

Загалом участь у дводенній роботі міжнародної наукової конференції прийняло понад 50 молодих науковців з університетів України, Польщі та Казахстану. Ужгородський національний університет на цьому заході представляли здобувачі третього освітньо-наукового рівня ОНП «Історія та археологія» Кароліна Вайс та Едгар Босак. Зокрема, Кароліна Вас виступила з доповіддю на тему «Питання аборту і материнства в Другій Речі Посполитій (1918-1939)». У ній вона на основі джерел проаналізувала суперечки між католицькою церквою, націонал-демократичними та ліберальними політичними колами навколо  цього питання. 

Доповідь аспіранта Едгара Босака була присвячена політичному виміру українського фестивального руху в Польщі. Молодий науковець розглянув цілі та особливості українських фестивалів у Польщі, проаналізував сучасні українські політичні меседжі, що можуть транслюватись через кінофестивалі. Також Едгар Босак у своїй доповіді торкнувся питання, наскільки підтримка цих культурних подій входить до сфери інтересів міжнародної політики Польщі. Зокрема, чи варто розглядати підтримку польським урядом українських фестивалів як елемент «м’якої сили» з точки зору концепції Є. Гедройця.

Загалом VI Міжнародна наукова конференція молодих вчених «Європейська інтеграція: історичний досвід та політичні перспективи» пройшла на належному рівні та започаткувала міжнародну співпрацю молодих істориків Ужгородського національного університету із закордонними колегами. 

 

За інформацією факультету історії та міжнародних відносин

Категорії: