У ректораті розгорнули виставку, присвячену трагічним подіям української історії у ХХ столітті
З 14 квітня у фойє ректорату Ужгородського національного університету можна оглянути виставку «Голодомор, Голокост, Гулаг. Три трагедії на українській землі в ХХ столітті. Злочини тоталітарного режиму проти народу та людини».Захід відбувається в рамках проєкту «Виставка як освітній інструмент». Його організаторами виступають Інститут Юдаїки (Київ) спільно з благодійними фондами «Дар» (Київ) та «Daar Foundation» (Хьюстон).
На меті не лише привернути увагу молодого покоління українців до трьох масштабних трагедій ХХ століття, а й допомогти молоді краще зрозуміти природу пропаганди та її вплив на суспільство та пояснити, чому критичне мислення сьогодні є питанням національної безпеки.
Загалом проєкт «Виставка як освітній інструмент» містить залучення молоді до роботи над експозицією та опанування основних навичок професії гіда. Зокрема, у межах одного 3-денного семінару студентів факультету історії та міжнародних відносин навчали основам фаху, важливим професійним аспектам, а також психологічним нюансам роботи з відвідувачами різного віку у контексті цієї виставки. Підсумком стане застосування набутих знань на зазначеному заході. Протягом тижня ужнівці будуть проводити екскурсії для своїх однолітків, викладачів, журналістів, школярів, батьків і всіх охочих, включаючи єврейські громади Ужгорода.
«Я сподіваюся, що всі студенти університету обов'язково прийдуть подивитися та підтримають своїх товаришів і послухають їхні екскурсії. Можливо, це надихне на подальшу роботу, до прикладу, вони побачать цікаві матеріали (блоги чи документи) і вирішать працювати над ними в рамках педагогічної практики, або досліджень у певному напрямку. Тому я запрошую всіх долучитися до цього заходу. Виставка буде функціонувати з понеділка, 14 квітня, і плануємо, що триватиме тиждень. Але якщо буде потреба, то залюбки продовжимо її», - говорить директорка Інституту Юдаїки у Києві Юлія Смілянська.
Експозиція покликана сформувати стійкий імунітет до інформаційних маніпуляцій. Вона демонструє руйнівний вплив пропаганди на громадськість та окремих людей за часів тоталітарного режиму, показує швидкий перехід від обіцянок «кращого життя» до залякування, психологічного тиску та масових репресій. Завдяки представленим матеріалам (документам, світлинам, спогадам очевидців трагедій), виставка висвітлює, як ці чинники спотворюють правду та кривдять долі.
Валерія Мельник,
Інформаційно-видавничий центр