Стартував проєкт «Підготовка жінок до підприємництва в умовах війни»

24 квітня 2023 року за ініціативи віцепрезидента міст побратимів Корваліс-Ужгород Пітера Бобера та підтримки ректора ДВНЗ "УжНУ" Володимира Смоланки розпочато реалізацію проєкту по навчанню «Підготовка жінок до підприємництва в умовах війни».

Основними цільовими групами проєкту є жінки-ВПО, безробітні та/або частково зайняті та дружини військових.

Навчання буде відбуватися щомісяця протягом 3 місяців. В межах проєкту заплановано консультації для жінок, які вже ведуть активний бізнес, але потребують додаткової інформації та підтримки в умовах війни.

Партнерами проєкту є Закарпатський обласний центр зайнятості та Центр підтримки бізнесменів «Дія. Бізнес.Ужгород».

Як зазначає ініціатор проєкту к.е.н., доцент кафедри бізнес-адміністрування, маркетингу та менеджменту; заступник декана факультету історії та міжнародних відносин; заступник директора Центру дослідження права війни ДВНЗ «УжНУ»; консультант з оптимізації бізнес-процесів, розробки проєктів, грантів, член ГО «Університетський центр підтримки бізнесу «Про боно», ініціатор навчальної програми Вікторія Бондаренко: «Сьогодні, коли Україна перебуває в умовах війни, розвиток жіночого підприємництва є надзвичайно необхідною діяльністю для економічного зростання, створення нових робочих місць. Реалізація такої ініціативи в УжНУ є можливістю частково вирішити пробеми зайнятості та активізації ділового клімату. Проєкт призначений для надання спеціалізованих бізнес-навичок для жінок для  створення та управління бізнесом в умовах війни».

Цей проєкт є продовженням тривалої успішної співпраці факультетів, очолюваних деканами:  юридичного факультету д.ю.н., професор Ярославом Лазуром, факультету міжнародних економічних відносин, д.п.н., професор Миколою Палінчаком та факультету історії та міжнародних відносин, к.і.н., професором Віталієм Андрейком.

На офіційному відкритті проєкту були присутні ініціатори, партнери, та запрошені гості: Пітер Бобер, співголова Ради Асоціації міст побратимів Корваліс-Ужгород, Вікторія Бондаренко, ініціатор та відповідальний виконавець проєкту, Василь Гомонай, заступник міського голови Ужгорода, Ельвіра Лесишин, начальник управління регіонального розвитку департаменту економічного та регіонального розвитку Закарпатської ОВА, Леся Кайнер, керівниця центру підтримки підприємців Дія.Бізнес в Ужгороді, Юрій Фучищ, директор Закарпатського обласного центру зайнятості, Ярослав Лазур, декан юридичного факультету, Микола Палінчак, декан факультету міжнародних економічних відносин та декан факультету історії та міжнародних відносин Віталій Андрейко.

Під час відкриття, присутні гості висловили свою думку щодо важливості даного проєкту у розрізі сучасності, зазначивши, що поки значна частина чоловіків обороняє країну від ворога, успішні бізнесвумен стануть двигуном економіки нашої держави.

Для ознайомлення з програмою проєкту та реєстрації перейдіть за посиланням: https://forms.gle/h75gWJxyzfMNj57f6

Рената Шеверя,

пресслужба юридичного факультету УжНУ