Новини

02.03.2023
689

Соціальні ініціативи: в УжНУ відбулася зустріч із студентами

Соціальні ініціативи: в УжНУ відбулася зустріч із студентами

У середу, 1 березня, у Великій залі ректорату УжНУ відбулася зустріч із студентами-старостами всіх курсів, її основною темою стало знайомство із соціальними ініціативами, які діють в університеті. На зустрічі були присутні та спілкувалися із студентами проректор із науково-педагогічної роботи Мирослава Лендьел, помічник ректора, голова Волонтеріату УжНУ Крістіна Товт, заступниця голови Волонтеріату УжНУ, кандидат політичних наук, доцент Ганна Мелеганич  та керівник Центру гендерної освіти Маріанна Колодій.

Розпочали зустріч із знайомства з принципами академічної доброчесності, про які розповіла помічник ректора, голова Волонтеріату УжНУ Крістіна Товт. Вона зазначила, що університеті ще до прийняття закону «Про освіту» у 2017 році вже діяло положення про академічну доброчесність. «З того часу ми долучалися до декількох ініціатив, з’явилися «агенти впливу» на факультетах, вони розповідали про те, як правильно писати академічні тексти. Із 2017 року УжНУ оплачує ліцензійні програми для перевірки на плагіат Unicheck та StrikePlagiarism, які перевіряють текст на плагіат».

Далі на зустрічі, заступниця голови Ганна Мелеганич ознайомила присутніх із результатами роботи Волонтеріату УжНУ за останні роки: «Наш Волонтеріат було засновано 5 грудня 2018 року, у міжнародний день волонтера. Ініціатива долучитися до нього виходила від абсолютно різних людей, адже це  майданчик, до якого можуть долучатися як студенти так і викладачі, всі хто може робити добрі справи». Далі Ганна Мелеганич та Крістіна Товт розповіли про те, як працював Волонтеріат в час пандемії COVID-19 та від початку повномасштабної агресії рф.

Волонтеріат УжНУ всіма силами включився в допомогу українському війську, надсиланню гуманітарної допомоги цивільним жителям, допомозі вимушеним переселенцям, яких, за приблизними підрахунками, УжНУ прийняв більше 7 тисяч. Наразі Волонтеріатом вже відправлено та роздано сотні тон гуманітарної допомоги, відкрито садочок для діток ВПО, «Коворкінг для ВПО», щодня надається допомога переселенцям в гуртожитках університету.

Проректорка з науково-педагогічної роботи Мирослава Лендьел розповіла студентам про Політику стійкості та сталого розвитку університету, яка почала реалізовуватися в університеті. ІІ основними принципами є соціальна справедливість, толерантність, партнерство, створення умов для самореалізації, ефективна економічна діяльність та турбота про довкілля. Одним з основних аспектів нового підходу є просування засад сучасної гендерної політики.

Про діяльність Центру гендерної освіти та його ініціативи розповіла Маріанна Колодій. Зокрема, торкнулася напрямків роботи центру по запровадженню гендерного підходу в освіті, протидії дискримінації та сексизму а також ініціативи запобігання сімейного насильства «Бузкова стрічка». «Ця ініціатива зародилася в стінах УжНУ, потім стала регіональною, а зараз успішно закріплюється на загальнонаціональному рівні» - наголосила Маріанна Колодій.

Далі мав слово директор автошколи УжНУ Іван Шпонтак. Він зазначив, що вона може запропонувати курсантам сучасне навчання згідно з європейськими нормами, а автопарк школи дозволяє учням займатися на різних типах автівок у зручний для них час.

 

Інформаційно-видавничий центр

 

Категорії: