Презентація інтегрованої інформаційної системи управління освітнім процесом «Інформаційна система УжНУ»
У середу, 11 вересня, відбулася презентація інтегрованої інформаційної системи управління освітнім процесом під назвою «Інформаційна система УжНУ»(ІСУ). Програма спрямована на оптимізацію управління освітнім процесом та підвищення ефективності роботи навчальних підрозділів і буде впроваджена в університеті в першому семестрі.
Розпочав презентацію проректор Ігор Король. «Ця тема була актуальною ще до повномасштабного вторгнення, ми шукали варіанти для впровадження програми, розглядали кілька версій вже наявних. Згодом дійшли висновку, що для вдалого та ефективного користування потрібно розробити власну інформаційну систему, оскільки більшість із запропонованих не підходили нам за функціоналом. Тоді я звернувся до факультету математики та цифрових технологій. У нас там є чудові спеціалісти, аспіранти та викладачі, зокрема тут присутній Олександр Корник, який разом зі своїми колегами взялися за цей проєкт. Також хочу подякувати центру інформаційних технологій УжНУ, зокрема Христині Мишковській, Олексію Куруці, Сергію Вронському та Євгенії Гайович за роботу з впровадження та розробки системи. Ми тут будемо говорити про автоматизацію та цифровізацію роботи в деканаті. Зараз мова йде лише про перший етап, але він буде починатися фактично від сьогодні» - наголосив І.Король.
Наступною до слова запросили начальницю ЦІТ Христину Мишковську, яка розповіла про тонкощі роботи, плани на наступний семестр і переваги запровадженої системи: «Комплекс програмного забезпечення, розроблений для підвищення ефективності роботи закладу освіти, а також для підвищення якості, прискорення та спрощення роботи співробітників університету. Однією з переваг системи є синхронізація з ЄДЕБО, що насамперед забезпечує актуальність та точність даних про студентів, аспірантів і викладачів, автоматизацію, оновлення інформації в університетській системі та сприяє ефективному управлінню освітнім процесом і забезпечує контроль за відповідністю даних також це зменшує вплив людського фактора щодо введення даних».
Цілі запровадження:
- покращення системи внутрішнього забезпечення якості вищої освіти в університеті;
- забезпечення відкритості та прозорості освітнього процесу;
- інтенсифікація роботи науково-педагогічного персоналу; формування зворотного зв’язку між здобувачами вищої освіти, викладачами та адміністрацією університету;
- відображення навчальних досягнень кожного здобувача вищої освіти;
- забезпечення контролю за виконанням своїх обов’язків усіма сторонами освітнього процесу.
Структура ІСУ складається з модуля «Деканат» і двох кабінетів: викладача та студента. Перший відповідає за організацію освітнього процесу, формування модульних та екзаменаційно-залікових відомостей, аналіз успішності студентів, формування рейтингу студентів, документів про вищу освіту. Кабінет викладача отримує доступ до електронних відомостей з відповідних дисциплін та академічних груп. У свою чергу структура студентської частини містить організацію процесів, пов’язаних зі студентами, їх успішністю та записом на дисципліни вільного вибору.
У планах на майбутнє: розширення функціональності, інтеграція з зовнішніми навчальними системами, оптимізація архітектури, гнучкість та адаптивність платформи. Зі складнощів розробки системи Олександр Корник виділив, що сама структура університету різна, деканати працюють по різному, тому складно підібрати та розробити алгоритм, який би підходив під потреби кожного. Також була проблема з інтеграцією ЄДЕБО, оскільки у них довгий час не працювала для нас API зовнішні й, відповідно, для справної щоденної синхронізації потрібно було затратити велику кількість часу.
Проректор Ігор Король поділився: «Система міститиме кабінети для викладачів і студентів, поступово розширюючись. Це лише початок впровадження, і не кінцевий варіант. Першочергово запускається модуль «Деканат», який в майбутньому буде також вдосконалюватись. Надалі система змінюватиметься відповідно до вимог».
Валерія Мельник,
Інформаційно-видавничий центр