30.09.2021

У Всеукраїнський день бібліотек презентували монографію «Наукова бібліотека Ужгородського національного університету: від джерел до сучасності»

У Всеукраїнський день бібліотек презентували  монографію  «Наукова бібліотека Ужгородського національного університету: від джерел до сучасності»

Щорічно Всеукраїнський день бібліотек святкується 30 вересня. До свята працівники бібліотечної справи УжНУ приурочили презентацію монографії «Наукова бібліотека Ужгородського національного університету: від джерел до сучасності». У праці досліджується історія виникнення, етапи становлення та розвиток Наукової бібліотеки УжНУ, а також аналізуються найвагоміші здобутки колективу книгозбірні за 75 років її діяльності.

До заходу долучився проректор з наукової роботи Ігор Студеняк: «Не так давно прочитав один вислів: «Для того, щоб знищити державу, непотрібна атомна зброя – для цього достатньо знищити її університети й науку в цілому». Тож, як неможливим є існування суспільства без освіти й науки, так і неможливим є існування університетів без бібліотек. Безперечно, книгозбірня відіграє надзвичайно важливу роль у науковому житті вишу, особливо завдяки тому, що йде в ногу з часом і вдосконалюється. А вінцем вашої діяльності можна назвати монографію, яку сьогодні презентуємо».

Директорка Наукової бібліотеки Марія Медведь зазначила: «Можливо, наша спеціальність не так визнана суспільством, як деякі інші спеціальності, але вона магнетична – чимало наших працівників працюють у бібліотеці десятиліттям. Робота над монографією була непростою і надзвичайно кропіткою – опрацювали близько 260-ти папок зі звітами університету про Наукову бібліотеку, потім звернулися до міських та обласних архівів. Вдячні всім спеціалістам, які зустрічалися на нашому шляху і сприяли нам».

Над монографічним дослідженням працював авторський колектив з 20-ти працівників Наукової бібліотеки. Упорядницею та редакторкою, а також авторкою великої частини праці стала завідувачка інформаційно-бібліографічного відділу Лариса Мельник: «Ми намагалася створити портрет нашої бібліотеки та досконало вивчити її біографію. Адже, як виявилось, історія Наукової бібліотеки мала чимало білих плям та невідомих досі фактів. Робота, окрім того, що була кропіткою, була також цікавою, особливо в моменти, коли всі пазли знаходили свої місця».

Рецензентами монографії стали директор Наукової бібліотеки УжНУ з 1972 по 1977 рік, професор Іван Сабадош та професор Сергій Федака.

Також унікальність книги полягає в тому, що на її обкладинці знаходиться QR-код, просканувавши котрий можна переглянути пізнавальний ролик про Наукову бібліотеку УжНУ і ознайомитись із цікавими фактами з життя бібліотеки перед прочитання монографії.

Ганна Фельцан,