Новини

08.05.2023
1185

Навчально-науковий інститут хімії та екології нагородили медаллю «За відродження України» за вагомий внесок у розбудову України та допомогу ЗСУ

Навчально-науковий інститут хімії та екології нагородили медаллю «За відродження України» за вагомий внесок у розбудову України та допомогу ЗСУ

Нещодавно волонтерський колектив навчально-наукового інституту хімії та екології, в особі колишньої співробітниці деканату Віри Мартинович, був нагороджений медаллю «За відродження України» за вагомий внесок у розбудову України, допомогу ЗСУ та підтримання морально-психологічного стану бійців. 

У перші дні повномасштабної війни, за ініціативи доцентки кафедри органічної хімії Наталії Король, завідувача кафедри органічної хімії Михайла Онисько та з дозволу директора інституту Василя Лендєла, до навчально-наукового інституту хімії та екології  приїхала 1-ша велика гуманітарна допомога із-за кордону. Згодом до активної допомоги долучились всі охочі працівники і запитів та волонтерської допомоги ставало все більше й більше.

Віра Мартинович, волонтерка та колишня співробітниця розповідає: “Волонтерство –  це злагоджена командна робота, починаючи з прийому заявок від військових до відправки допомоги на передову нашим бійцям. Куратором і організатором волонтерської діяльності у ННІХЕ став деканат, тому цю отриману високу відзнаку, сьогодні адресую усім, хто підтримував наші деканатські волонтерські ініціативи. Дякую 5-му окремому Стрілецькому батальйону, який через Раду військових священиків при Міністерстві Оборони України, подав на відзнаку наш колектив. Хочу висловити вдячність кожному, хто оперативно долучався до всіх наших зборів, відправок, донатів. Безмежно вдячна нашим викладачам, науковцям, працівникам, волонтерам, студентам, випускникам. Особлива подяка хлопцям, які постійно переносили тонни ящиків гуманітарної допомоги: Артему Погодіну, Георгію Балабанову, Михайлу Філепу, Миколі Цибулі, Степану Мільовичу, Михайлу Ониську, Павлу Лінтуру, Василю Ковтану, Демеш Каролю, Степану Хрипаку. Дівчатам: Тетяні Малаховській, Іванні Стерчо, Марії Берецкі, Ользі Макай, Розі Марко, Оксані Носовій, Власті Носовій та всім, хто активно допомагав у пакуванні, відправці, робив окопні свічки, закупив парафін та все необхідне. Сердечне спасибі за вашу довіру і підтримку. Дякую випускникам колишнього хімічного факультету, моїм підписникам на сторінках Фейсбук та Інстаграм, які активно донатили і продовжують це робити дотепер”.

До працівників колективу ННІХЕ також приєдналися волонтери міста і області: Товт Тюнде, Катя Ворона, Крістіна Васильєва, Михайло Кавка, Христина Мишковська, Оксана Носова, Власта Носова та водії Іван Руснак, Іван Василишин, Євген Коневич, які активно та безвідмовно відгукувалися на всі прохання ЗСУ. Оскільки заявок від військових було багато і все потрібно було робити за лічені години, волонтери зверталися за допомогою до:

- волонтеріату ДВНЗ «УжНУ»;

- завідувача кафедри екології Пряшівського університету Руслана Марійчука;

- керівника «Нашої файти» Михайла Карпенко;

- Центру гуманітарної допомоги «Совине гніздо» в особі Вікторії Синьо;

- «Руху підтримки закарпатських військових» в особі Галини Ярцевої;

- випускниці хімфаку Лілії Лукечі та її команди;

- Благодійної організації « Вітка допомоги» в особі Михайла Кавки;

- «Серце до серця (Закарпаття)» в особі Марії Рущак.

На що волонтери колективу навчально-наукового інституту хімії та екології завжди отримували позитивну відповідь та сприяння для швидкого закриття потреб військових і висловлюють за це щиру вдчність. 

 

За інф. навчально-наукового інституту хімії та екології

Ганна Фельцан,

Інформаційно-видавничий центр

 

Категорії: