Новини

26.09.2023
1533

Літня школа «Європейські справи та керівництво економічними проектами» відбулася в УжНУ

Літня школа «Європейські справи та керівництво економічними проектами» відбулася в УжНУ

25-26 вересня в УжНУ відбулася літня школа з проблематики вступу до ЄС для викладачів університету.  Її провели  представники інноваційного центру Steinbeis Transfer Management S.R.L. (STM) з Німеччини та Румунії. Ужгородський національний університет став співорганізатором літньої школи, її метою стало підвищення інституційної спроможності університету у викладанні курсів, проведенні тренінгів, що стосуються підготовки України до вступу в ЄС, управління проєктами, засад підприємництва та інноваційного менеджменту в ЄС. На літній школі були присутні викладачі та студенти факультету суспільних наук, історії та міжнародних відносин, економічного факультету та юридичного факультетів.

Основне спрямування Літньої школи - надання учасникам унікальної можливості покращити свої навички критичного мислення, вирішення проблем та лідерства в контексті майбутнього членства України в ЄС. Як зазначили організатори, об’єднання теоретичних знань з практичними застосуванням, надасть учасникам тренінгу можливість стати ефективними лідерами, здатними очолити та керувати успішними економічними проектами в рамках інтеграції України до ЄС.

Проректор із науково-педагогічної роботу УжНУ Мирослава Лендьел зазначила: «Ми мали ідею - організувати літню школу для викладачів, а викладачі будуть передавати ці знання студентам. Ми переконані, що у наших викладачів після цікавих презентацій, дискусій, складеться повна картина тих навичок, які вони повинні підготувати у студентів – майбутніх професіоналів, які вже будуть працювати в Європейському Союзі».

Засновник і керуючий директор філій центру Steinbeis в Німеччині, Австрії, Азербайджані, Румунії та Україні Юрген Райзнер зазначив: «Для того, щоб стати членом ЄС, потрібно  багато знань та навичок. І ми про них сьогодні говоримо, про виклики, які стоять перед Україною у процесі вступу до ЄС. Також ми говоримо й про перспективи взаємин між Україною та Німеччиною, та можливості, які постають перед нами на цьому шляху.  Під час роботи Літньої школи ми маємо можливість поширити весь досвід, який ми маємо щодо роботи в Європейському союзі, зокрема, що стосується бізнесу».

Про свої враження від Літньої школи розповіла доцент кафедри міжнародних студій та суспільних комунікацій, директор Центру сталого розвитку УжНУ Ганна Мелеганич: «Питання європейських студій є надзвичайно актуальним, адже важливо, щоб якомога  більше фахівців, які викладають у цій сфері, отримували важливу інформацію від людей, які добре знають механізми взаємодії в ЄС, принципи, на які варто звертати увагу країнам, які лише вступають до нього».

Кандидат політичних наук, доцент Ігор Вегеш зазначив: «Ключовий аспект, який тут обговорювався, стосується економічних питань, йде мова про комунікацію і новий виток в контексті євроінтеграції українсько-німецьких відносин. Це можливість різних варіантів співпраці. Ми говорили про розвиток промисловості, екологічність виробництва і для мене як політолога це було цікаво, адже це теж один із моментів співпраці між двома країнами, і тому політичний контекст буде теж присутній».

Серед питань, які розглядалися на Літній школі -  відносини між ЄС та Україною, виклики та можливості, які з ними пов'язані, навички управління мультикультурними командами та вирішення конфліктів, що є важливими для сприяння міжнародному співробітництву. Також на Літній школі працювали щодо тематики вступу до ЄС, включаючи Копенгагенські критерії, наявні програми фінансування та "Зелену угоду" ЄС. Також пропрацьовували розвиток навичок генерації бізнес-ідей, ключового аспекту управління інноваціями, що є центральним для підприємництва.

 

Інформаційно-видавничий центр

Категорії: